Remis Akademii United

» 25 lutego 2012, 14:13 - Autor: Biafra - źródło: własne
Osłabiony skład Akademii Manchesteru United zremisował z Wolverhampton Wanderers 3:3, mimo że prowadził w tym meczu aż trzy razy.
» Piłkarze myślą już o środowej walce o półfinał Pucharu.
Sam Byrne otworzył wynik spotkania już po 13 minutach gry, a w drugich 45 minutach, swoje pierwsze bramki w tym sezonie zdobyli James Wilson oraz Kenji Gorre, jednak nie wystarczyło to, aby odnieść zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

Czerwone Diabły długo nie mogły sforsować obrony gości. Sztuka ta udała się dopiero Gyliano van Velzenowi, który dokładnie dośrodkował do Byrne'a, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Chwilę później miała miejsce niemal identyczna sytuacja, tym razem futbolówkę do Sama dostarczył Rowley, jednak strzał napastnika United został w imponującym stylu obroniony przez bramkarza.

Jeszcze przed przerwą gospodarzy od straty bramki uchronił Matthew Wilkinson, który wspaniale zablokował strzał napastnika Wolves.

Kilka minut po wznowieniu gry, dośrodkowanie McAlindena wykorzystał Sam Whittall pokonując Jacoba. W 61 minucie wspaniałą akcją popisali się gospodarze. Byrne podał do Gorre, ten wpadł z piłką w pole karne, oddał futbolówkę do Wilsona, który bez problemu pokonał Jonathana Flatta, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Niestety United z prowadzenia cieszyło się zaledwie trzy minuty, bowiem po dośrodkowaniu z rzuty rożnego niefortunnie interweniował Rowley, pakując piłkę do własnej bramki.

Trzeci raz podopieczni Paula McGuinnessa wyszli na prowadzenie ze sprawą Gorre'a, który popisał się indywidualną akcją, prowadząc piłkę przez pół boiska i wspaniałym strzałem pokonując Flatta. Chwilę później Rowley otrzymał drugą żółtą kartę, za wejście na boisko bez zgody sędziego.

Grające w dziesiątkę Czerwone Diabły długo opierały się atakom Wilków, jednak w 80 minucie, po stałym fragmencie gry Jacoba pokonał Luke Ifil, chociaż gracze United sugerowali sędziemu, iż ich bramkarz w tej sytuacji był faulowany.

Manchester United 3:3 Wolverhampton Wanderers
(Byrne 13', Wilson 61', Gorre 75'; Whittall 51', Rowley (sam.) 64', Ifil 80')

Skład United:
Jacob - Grimshaw, Ioannou (Dalley 62'), Wilkinson, Rowley - Gorre, Ekangamene (Rudge 46'), Hendrie, van Velzen (Barmby 69') - Byrne, Wilson.
Zmiany niewykorzystane: Sutherland, Blackett.

Teraz zawodników czeka walka o półfinał młodzieżowego Pucharu Anglii z Charlton Athletic. Zapraszamy do oglądania meczu FA Youth Cup, który odbędzie się w środę o godzinie 20:00.