Fatalna passa Akademii trwa nadal

» 18 lutego 2012, 14:28 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Akademia United przegrała z Manchesterem City (1:3) na Platt Lane, przedłużając tym samym swoją serię spotkań w lidze bez zwycięstwa do pięciu.
» Jack zaliczył asystę, lecz nie był w stanie poprowadzić drużyny do zwycięstwa
Po raz kolejny Paul McGuinness nie mógł skorzystać z kilku kluczowych zawodników, takich jak kapitan drużyny Luke McCullough, czy też Adnan Januzaj. Niemniej jednak Czerwone Diabły walczyły ze swoim lokalnym rywale bardzo dzielnie, a porażkę można przypisać brakowi szczęścia oraz chwilom dekoncentracji, bezwzględnie wykorzystanym przez przeciwnika.

Już w siódmej minucie spotkania Nicolas Ioannou tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że pokonał Jonny'ego Sutherlanda i umieścił piłkę w bramce. Bramkarz United chwilę później zaliczył wspaniałą interwencję przedłużając nadzieje gości na korzystny wynik, jednak w 35 minucie wobec uderzenia Alberta Rusnaka był bez szans.

W 58 minucie Jack Barmby dokładnie dograł do Luke'a Hendriego, który uzyskał kontaktowe trafienie, lecz niespełna dziesięć minut później, Devante Cole, syn byłego napastnika United Andy'ego, podwyższył na 3:1, ustalając tym samym wynik spotkania.

Manchester City 3:1 Manchester United
(Ioannou sam. 7', Rusnak 35', Cole 67'; Hendrie 58')

Skład United:
Sutherland; Grimshaw, Ioannou, Blackett, Ekangamene; Barmby, Hendrie, Rudge, Daehli; van Velzen, Byrne (Wilson).
Zmiany niewykorzystane: Jacob, Wilkinson, Gorre, Rowley.

"Tom i Freddy to wszechstronni gracze"
Young: Celujemy w dublet!

Komentarze (12)

Bartolek05: No cóż, szkoda tych przegranych, ale jak Biafra napisał, nowi zawodnicy, bez zgrania, pograją trochę, ograją się i będzie dobrze.
» 18 lutego 2012, 19:36 #8
Klimaa: Popularny zabieg, niegdyś Schmeichel teraz Cole..
» 20 lutego 2012, 23:51 #7
mJagiela: Fergie OUT!

Akademia przegrała z City!
» 18 lutego 2012, 16:22 #6
Biafra: Beckie znów pragnie buntu, oj nieładnie.
» 18 lutego 2012, 17:15 #5
Iksiooo: Hahah spoko dobrze wiedziec ze jak Saf odejdzie to jego nastepca bedzie musial rzezbic w ... niby wielka nadzieja super mlodziez i w ogole wszechstronni ochy i achy.. a skoncza tak jak poprzednia fala mlodych i gdy dostana szanse np w pucharze ligi to odpadna z takim sredniakiem z 2 ligi, pozdrawiam.. ;/
» 18 lutego 2012, 14:51 #4
Biafra: Polecam najpierw zainteresowanie się Akademią i rezerwami United, a następnie głoszenie takich teorii. Przed obecnym sezonem większość składu U-18 została przeniesiona do rezerw (które obecnie zajmują pierwsze miejsce w lidze), a do Akademii wcielono kolejne pokolenie piłkarzy, a ponadto bardzo często McGuinness nie może skorzystać ze wszystkich graczy, bowiem pojawiają się liczne kontuzje (chociaż w młodzieżowym Pucharze Anglii radzą sobie bardzo dobrze).
» 18 lutego 2012, 14:56 #3
Iksiooo: Moze troche mnie ponioslo ale to nie zmienia faktu ze przegrana z city i evertonem jesli dobrze pamietam sa sporo ponizej oczekiwan. Kontuzje sa tez zmora pierwszego skladu wiec to niezbyt dobra wymowka ale poczekamy, zobaczymy, postaram troche bardziej optymistycznie patrzec jak będą jakieś ciekawe wyniki oprócz youth fa cup
» 18 lutego 2012, 15:23 #2
Biafra: Oczekiwania na ten sezon, jeśli dobrze pamiętam to była obrona FA Youth Cup oraz zgranie nowego zespołu, tak mówił przed sezonem McGuinness. Ma u siebie mnóstwo nowych zawodników, w lidze radzą sobie przeciętnie, ale za to w pucharze roznoszą przeciwnika za przeciwnikiem. Tak więc, trzeba pamiętać jakie mają cele na ten sezon, a potem patrzeć jak się z nich wywiązują ;)
» 18 lutego 2012, 15:40 #1