Pewna wygrana Akademii w FA Youth Cup

» 2 lutego 2012, 22:14 - Autor: Biafra - źródło: DevilPage.pl
Manchester United U-18 pokonał na wyjeździe Swansea City 5:1 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału młodzieżowego Pucharu Anglii.
» Barmby otworzył wynik spotkania
Wspaniały występ Czerwonych Diabłów w pierwszej połowie spotkania sprawił, iż goście schodzili na przerwę prowadząc już trzema bramkami, bowiem do siatki rywala trafili Jack Barmby, Gyliano van Velzen oraz Sam Byrne.

Cztery minuty po wznowieniu gry ponownie na listę strzelców wpisał się van Velzen, a chwilę później honorowe trafienie dla Swansea uzyskał Jimmy Loveridge po nieporozumieniu wśród defensywy United.

Wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił atomowym uderzeniem Tyler Blackett, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego.

Warto dodać, iż trafienie Barmby'ego było jego 9 bramką w ostatnich dziesięciu spotkaniach. Nie popisał się natomiast arbiter spotkania, który podejmował dość kontrowersyjne decyzje, jak chociażby ta o niepodyktowaniu rzutu karnego za faul na Blackettcie.

Podopieczni Paula McGuinnessa w ćwierćfinale zmierzą się z Charlton Athletic lub Tottenhamem Hotspur.