Kolejna porażka Akademii United

» 29 stycznia 2012, 04:59 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Niemoc młodzieży Manchesteru United w rozgrywkach ligowych trwa dalej, czego efektem była sobotnia porażka z Evertonem (1:4).
» Kolejna bramka Jacka nie pomogła United
Pomimo kolejnej bramki Jacka Barmby'ego oraz kilku znakomitych interwencji Josepha Colla, podopieczni Paula McGuinnessa byli bezradni w starciu z ekipą gospodarzy, którą do zwycięstwa poprowadził Ross Barkley, utalentowany pomocnik mający już za sobą występy w pierwszym składzie The Toffees.

Barkley asystował przy pierwszym i czwartym golu dla swojej drużyny, a także był bliski wpisania się na listę strzelców w końcówce pierwszej części spotkania, ale wówczas został zatrzymany przez Colla.

W pierwszych 45 minutach nie ujrzeliśmy bramek, a najlepszą akcję United zmarnował Sam Byrne , który po wspaniałym dograniu Kenjiego Gorre uderzył ponad poprzeczką.

Tuż po wznowieniu gry Colla pokonał Anton Forrester, ale Czerwone Diabły niemal natychmiast odpowiedziały trafieniem Barmby'ego. Gracz United w 47 minucie spotkania popisał się wspaniałym strzałem z rzutu wolnego, po którym futbolówka trafiła w górny róg bramki gości.

Dziesięć minut później bramkarz United popisał się kolejną udaną interwencjom, kiedy to przeniósł potężny strzał Johna Lundstrama ponad poprzeczką. Niestety wywalczony wówczas rzut rożny gości zamienili na bramkę, bowiem źle wybita piłka przez obrońców gospodarzy trafiła pod nogi Ibou Touraya, a ten nie miał problemów z pokonaniem Colla.

Wtedy też McGuinness zdecydował się na pierwszą zmianę w meczu, wprowadzając Jacka Rudge'a w miejsce Luke'a Hendriego. Niestety kolejną bramkę zdobył Everton, gdyż ładną dwójkową akcję Jaspera Johnsa z Forresterem wykończył pierwszy z nich i tablica pokazywał już wynik 1:3.

Wprawdzie na dwadzieścia minut przed końcem trener United wprowadził dwójkę nowych graczy - Adnana Januzaja oraz Matsa Daehli'ego to nie zdołali oni odwrócić losów spotkania, a gdy do końcowego gwiazdka pozostał kwadrans Hallam Hope dobił gospodarzy, ustalając wynik potyczki na 1:4.

Już w czwartek United zmierzy się ze Swansea w młodzieżowym Pucharze Anglii, a w składzie Czerwonych Diabłów powinniśmy ujrzeć od pierwszych minut zarówno Januzaja i Daehli'ego.

Manchester United 1:4 Everton
(Barmby 47'; Forrester 46', Touray 58,' Johns 71', Hope 76')