Tego dnia: 5:0 po świętach to już tradycja

» 28 grudnia 2011, 14:54 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Manchester United wygrał ostatnie dwa ligowe spotkania różnicą pięciu bramek, czyli podobnie jak 19 lat temu, kiedy to w pierwszym sezonie istnienia Premier League rozbił drużynę Coventry City.
» Walijczyk otworzył wynik spotkania z Coventry w 92'
Zwycięstwo 28 grudnia 1992 roku na Old Trafford zapewnili Czerwonym Diabłom Eric Cantona i Ryan Giggs, którzy raz za razem rozrywali szeregi obronne gości.

Już w szóstej minucie spotkania Walijczyk otworzył wynik, a prowadzenie tuż przed przerwą podwyższył Mark Hughes. Francuski napastnik dorzucił bramkę z rzutu karnego w 64 minucie, a dzieła zniszczenia dopełnili Lee Sharpe i Denis Irwin.

Podopieczni sir Alexa Fergusona sprawili sobie tym samym ładny prezent na święta Bożego Narodzenia i opuszczali murawę Teatru Marzeń w wyśmienitych nastrojach.