Rezerwy nie pozostawiły złudzeń Wigan

» 18 listopada 2011, 06:57 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Piłkarze rezerw Manchesteru United pokonali 4:1 drużynę Wigan, dzięki czemu zbliżyli się do liderującego w północnej grupie Newcastle United na odległość trzech punktów.
» Wydaje się, że Ravel zły okres ma już za sobą
Podopieczni Warrena Joyce'a zaprezentowali zgromadzonym na Moss Lane prawdziwe show, którego najjaśniejszą gwiazdą był autor dwóch bramek Ravel Morrison. Po jedynym golu dołożyli kapitan Czerwonych Diabłów, Davide Petrucci oraz Ezekiel Fryers, na co goście odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem Nouha Dicko.

Warto dodać, że pełne 90 minut rozegrali wracający po kontuzjach Rafael da Silva oraz Darron Gibson, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Piłkarze United dominowali przez całe spotkanie, bezwzględnie wykorzystując błędy przeciwnika i obejmując prowadzenie już w 16 minucie meczu za sprawą trafienia Morrisona. Sporo zamieszania w szeregach rywala wprowadzały rajdy prawą stroną boiska Rafaela, który raz za razem posyłał dokładne piłki wprost pod nogi swoich partnerów z drużyny, lecz w dobrej dyspozycji tego wieczoru był bramkarz Wigan - Lee Nicholls i w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Na 2:0 podwyższył w 54 minucie Ravel, posyłając futbolówkę w prawy dolny róg bramki Nichollsa, po tym jak otrzymał podanie od Willa Keane'a. Dziesięć minut później Czerwone Diabły prowadziły już trzema bramkami, bowiem do siatki Wigan trafił grający tego dnia z opaską kapitana Petrucci. Na jedenaście minut przed końcem czwartego gola dla United zdobył Fryers, wykorzystując dośrodkowanie Johna Cofie. Wynik na 4:1 w 82 minucie ustalił Dicko, pokonując Bena Amosa strzałem z ostrego kąta.

Świętowanie gospodarzom zepsuła nieco kontuzja Marnicka Vermijla w końcówce meczu, jednak według zapowiedzi sztabu medycznego obrońcy United nie stało się nic poważnego.

Manchester United 4:1 Wigan Athletic
(Morrison 16', 54', Petrucci 64', Fryers 79'; Dicko 82')