Diabły na wypożyczeniach: Świetny Brady

» 19 września 2011, 23:50 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Będący na wypożyczeniu Robbie Brady mógł strzelić hat-tricka w ostatnim spotkaniu przeciwko Portsmouth na KC Stadium. Niestety piłkarz skończył mecz bez bramek na koncie, a spotkanie zakończyło się wygraną Hull City 1:0.
» Młode Diabły nabierają doświadczenia poza Manchetserem
Skrzydłowy United został trzykrotnie powstrzymany przez bramkarza The Pompeys - Jamiego Ashdowna, którego fantastyczne parady sprawiły, że Hull wygrało zaledwie jedną bramką. Strzelcem zwycięskiego gola był Robert Koren.

Brady, który w Hull będzie grał do końca obecnego sezonu, był najlepszym ofensywnym zawodnikiem na boisku. Robbie dwa razy uderzał trudną, podkręconą piłkę, którą w pięknym stylu wybronił Ashdown. Bramkarz Portsmouth zablokował również strzał Brady'ego z bliskiej odległości.

W Peterborough natomiast zagrali wypożyczeni Ryan Tunnicliffe oraz Scott Wootton. Ich drużyna wygrała 2:1 z Burnley na London Road. Dzięki temu ekipa Darrena Fergusona wskoczyła na 10. lokatę w Championship.

Tunnicliffe rozegrał pełne 90 minut i niewiele zabrakło, aby wpisał się na listę strzelców. Niestety jego główka w 10. minucie meczu uderzyła jedynie w boczną siatkę. Otwierającego gola zdobył Emile Sinclair ładnym strzałem na długi słupek. Po przerwie piłkarz ten dołożył jeszcze drugie trafienie. Gola kontaktowego w drugiej połowie zdobył Keith Treacey.

Inny zawodnik United, Danny Drinkwater, zaliczył godny występ w Championship w barwach Barnsley pomagając im wywalczyć pierwszy punkt na własnym stadionie w tym sezonie. Mecz zakończył się remisem 1:1 przeciwko Leicesterowi, który wydał spore pieniądze na wzmocnienia tego lata. Drinkwater rozegrał 83 minuty i był bliski zdobycia gola w pierwszej części meczu. Danny otrzymał również żółty kartonik od arbitra Davida Webba.

W League One występy w zespole Scunthorpe United zaliczyli Sam Johnstone oraz Oliver Norwood. Spotkanie z Walsall na stadionie Bank's zakończyło się remisem 2:2. Norwood zaliczył na murawie 71 minut. Niewiele brakowało, a piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego znalazłaby się w siatce. Po drugiej stronie boiska Johnstone, który zaliczył debiut w meczu z Sheffield United, rozegrał pełne 90 minut, jednak nie mógł wiele zrobić przy stracie dwóch bramek.

Ritchie De Laet spotkanie Norwich City z Boltonem przesiedział na ławce rezerwowych. Gospodarze wygrali z Kłusakami 2:1. Tymczasem Joshua King nie został wybrany do kadry Borussii Monchengladbach w wygranym 1:0 starciu z Hamburgiem w Bundeslidze.