Kolejna wygrana rezerw United

» 13 września 2011, 14:17 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com, własne
Rezerwy Manchesteru United dzięki dwóm bramkom Mame Biram Dioufa pokonały drużynę Fulham 2:1 i awansowały na fotel lidera Północnej Ligi Rezerw.
» Senegalczyk znajduje się obecnie w wybornej formie
Były napastnik norweskiego Molde znajduje się w tym sezonie w wybornej dyspozycji, mogąc pochwalić się już pięcioma golami w tych rozgrywkach, a jego postawa w poniedziałkowym meczu przesądziła o zwycięstwie gospodarzy.

Senegalczyk wyprowadził United na prowadzenie minutę przed końcem pierwszej połowy. Diouf wykorzystał błąd obrońcy gości, dopadł do futbolówki, poczekał na odpowiedni moment i strzałem głową przelobował bramkarza Fulham. Wcześniej z dobrej strony, po raz kolejny, pokazał się Ben Amos ratując Czerwone Diabły kilka razy przed utratą bramki.

W 82 minucie spotkania ładną akcję przeprowadzili Davide Petrucci i Paul Pogba. Francuz dograł piłkę po ziemi w pole karne, gdzie szybszy od obrońców oraz bramkarza okazał się Diouf, pakując futbolówkę do bramki obok bezradnego Marcusa Bettinelliego.

Gości stać było tylko na honorowe trafienie w ostatniej minucie, którego autorem był Kerim Frei. Warto wspomnieć, że sędzia spotkania nie zauważył zagrania ręką Ronnie'ego Minkwitza, wybijającego w ten sposób piłkę z linii bramkowej.

Manchester United 2:1 Fulham