Wysoka wygrana zakończyła przygotowania

» 19 sierpnia 2011, 15:03 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Rezerwy Manchesteru United zrehabilitowały się za poniedziałkową porażkę z Arsenalem w lidze, gromiąc w towarzyskim spotkaniu drużynę New Mills aż 7:0, kończąc tym samym okres przygotowawczy do sezonu.
» John znów był najskuteczniejszym piłkarzem w ekipie United
Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w minioną niedzielę, jednak zostało przełożone z powodu złej pogody i stanu murawy. Tym razem również aura nie sprzyjała, bowiem piłkarzom przez całe 90 minut towarzyszyły intensywne opady deszczu, lecz nie przeszkodziło to graczom United w rozgromieniu rywala.

Kibice zgromadzeni na Church Lane na pierwszą bramkę czekali zaledwie 20 minut. W okolicach pola karnego faulowany był Jesse Lingard, lecz sędzia podyktował tylko rzut wolny dla gości. Do piłki podszedł Luke Giverin i przepięknym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Nie minęły trzy minuty, a Czerwone Diabły prowadziły już 2:0. Indywidualną akcją popisał się John Cofie, którą zakończył pewnym strzałem ze skraju pola karnego. Przed przerwą United zdobyło jeszcze dwie bramki. Najpierw Davide Petrucci idealnie zagrał do Willa Keane'a, a temu nie pozostało nic jak tylko wpakować futbolówkę do siatki. Chwilę później podanie Larnella Cole'a wykorzystał Cofie, zdobywając swojego drugiego gola w spotkaniu.

Drugie 45 minut okazało się jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem, którego jedynymi gwiazdami byli podopieczni Warrena Joyce'a. W 63 minucie, Keane w swoim stylu przebiegł z piłką kilkanaście metrów, wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Na trzy minuty przed końcem meczu swojego hattricka skompletował Cofie, niemal kopiując akcję Willa sprzed 20 minut.

Przysłowiową kropkę nad i, postawił w 89 minucie Rafael Leao, wykorzystując dokładne podanie Marnicka Vermijla. Czerwone Diabły wygrały ostatecznie 7:0, poprawiając tym samym swój rekord najwyższej wygranej w przedsezonowych przygotowaniach (poprzedni to 7:1 z drużyną Spartans).

New Mils 0:7 Manchester United
(Giverin 20', Cofie 23', 39', 87', W. Keane 40', 63', Leao 89')