Diabły w reprezentacjach: Asysta Evansa

» 11 sierpnia 2011, 09:26 - Autor: Tomasson - źródło: manutd.com
Ośmiu Czerwonych Diabłów wzięło udział w środowych meczach międzypaństwowych. Na wyróżnienie zasłużył Jonny Evans, który zaliczył udany występ przeciwko Wyspom Owczym.
» Evans zaliczył udany występ przeciwko Wyspom Owczym
Irlandia Północna musiała wygrać, aby pozostać w walce o awans do mistrzostw Europy 2012. Na szczęście rozegrane w Belfaście spotkanie, które było jedynym tego wieczoru meczem o punkty, przebiegło po myśli gospodarzy, którzy pokonali Wyspy Owcze 4-0. W zwycięskiej ekipie wystąpił Jonny Evans, który potwierdził swoją świetną dyspozycję, zaliczając między innymi asystę przy trzeciej bramce autorstwa Paddy’ego McCourta. Dzięki tej wygranej Irlandia Północna awansowała na trzecie miejsce w grupie C.

Reprezentacja Irlandii zremisowała w towarzyskim pojedynku z Chorwacją 0-0. Pełne 90 minut spędził na boisku Darron Gibson, który zarobił żółtą kartkę.

Dania przegrała na wyjeździe 2-1 ze Szkocją, a w składzie gości znalazł się Anders Lindegaard. Bramkarz Manchesteru United nie pojawił się jednak na murawie.

Nemanja Vidić nie uchronił reprezentacji Serbii przed porażką z Rosją. Drużyna obrońcy Manchesteru United przegrała 1-0, zaś popularny Vida w ostatnich minutach został ukarany żółtym kartonikiem.

Mame Biram Diouf zagrał ostatnie 30 minut w drużynie narodowej Senegalu, która przegrała z Maroko 0-2.

W wygranym przez Portugalię 5-0 meczu towarzyskim z Luxemburgiem z ławki rezerwowych wszedł Nani. Skrzydłowy Manchesteru United nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców, lecz zaliczył asystę przy piątym golu swojej drużyny. Jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo.

W spotkaniach reprezentacji do lat 21 zagrali Federico Macheda (wszedł z ławki rezerwowych w zremisowanym przez Włochy 1-1 meczu ze Szwajcarią) oraz Oliver Norwood (spędził na boisku pełne 90 minut, a jego drużyna powtórzyła wyczyn starszych kolegów i pokonała reprezentację Wysp Owczych U-21 aż 4-0.

W środowy wieczór miał odbyć się także pojedynek Anglii z Holandią, ale ze względu na zamieszki w Londynie spotkanie zostało odwołane.