Smalling: De Gea zebrał doświadczenie

» 7 sierpnia 2011, 21:48 - Autor: witek - źródło: talkSPORT
Chris Smalling po meczu z Manchesterem City stanął w obronie Davida De Gei, który w swoim oficjalnym debiucie w barwach United niestety nie ustrzegł się błędów.
» David De Gea - proces ogrywania rozpoczęty!
Tuż przed przerwą spotkania nad głową Hiszpana zaczęły zbierać się czarne chmury po tym jak w ciągu 7 minut wpuścił dwa gole. Najpierw po błędzie w komunikacji z obrońcami do bramki De Gei trafił Joleon Lescott, a następnie po mocnym strzale z dystansu Edin Dzeko.

Na szczęście 20-letniego bramkarza jego koledzy zdołali odwrócić losy meczu ostatecznie zwyciężając 3-2. Tym samym błędy młodego goalkeepera pozostały gdzieś z boku. Zdaniem Chrisa Smallinga były zawodnik Atletico Madryt może tylko skorzystać z takiego obrotu spraw.

- Po takich meczach on będzie tylko pewniejszy. Już w drugiej połowie zaliczył kilka dobrych interwencji - mówi Smalling dla talkSPORT.

- Bardzo szybko ochłonął. Po przerwie zapomniał już o tym co się wydarzyło wcześniej.

Smalling przyznał, że również i jemu spektakularne zwycięstwo nad The Citizens dodało pewności siebie i zachęciło, by w nadchodzącym sezonie odegrać bardziej wpływową rolę w drużynie.

- Po 30 meczach rozegranych w poprzednim sezonie moim celem jest teraz wziąć się w garść i zaliczyć jeszcze więcej występów.

- Mam też nadzieję na częstsze występy na środku obrony, lecz oczywiście dostosuję się gdy tylko boss znajdzie mi inne miejsce na boisku - zakończył.