FAYC: Diabły remisują z Sheffield w finale

» 18 maja 2011, 01:08 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Młodzieżowa drużyna Manchesteru United musiała zadowolić się remisem 2:2 w pierwszym meczu finałowym FA Youth Cup z Sheffield United. Spotkanie obejrzało prawie 30 000 kibiców. Wśród nich był sir Alex Ferguson.
» Czerwone Diabły mają dobrą zaliczkę przed rewanżem na Old Trafford
Diabły dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, najpierw za sprawą Jesse Lingarda oraz Willa Keane’a. Niestety bramki Calluma McFadzeana oraz Jordana Slewa szybko ostudziły zapędy młodych Diabłów.

Początek spotkania należał zdecydowanie do graczy z Manchesteru. Lingard w ciągu jeden minuty miał trzy sytuacje strzeleckie. Pierwszy gol padł po sporym zamieszaniu. Po dośrodkowaniu Paula Pogby, Lingard oddał strzał na bramkę, który przeleciał nad bramkarzem rywali i zmierzał do siatki. Harry Maguire z drużyny przeciwnej próbując wybić piłkę z linii bramkowej i chyba mu się to udało, jednak sędzia przyznał bramkę United. Tę sytuację, jak i wszystkie bramki z tego meczu możecie zobaczyć poniżej.

Bramka z 45. minuty dla Sheffield była prawdziwa perełką. Szable ruszyły z kontratakiem i piłkę w środkowej strefie dostał McFadzean, który podholował ją kilkanaście metrów, a następnie huknął z całej siły. Futbolówka przeszła jeszcze po ręce Johnstone’a, jednak ten nie miał zbyt wielkich szans z takim uderzeniem.

Po przerwie zawodnicy Sheffield mocno naciskali chłopaków z Manchesteru. Młodym Diabłom udało się przetrwać kilkanaście minut naporu, po czym sami zaczęli stwarzać coraz groźniejsze akcje. Ich zwieńczeniem była sytuacja z 70. minuty. Pogba świetnie dostrzegł na prawym skrzydle Lingarda, ten próbował chyba oddać strzał wolejem, jednak ostatecznie wyszła z tego piękna asysta. Will Keane musiał tylko dostawić nogę, aby wpakować piłkę do pustej bramki.

Niestety radość Manchesteru United nie trwała zbyt długo. Dwie minuty później Slew zdecydował się oddać mocny strzał zza pola karnego. Pech chciał, że piłka odbiła się od próbującego zatrzymać go Thorpe’a i wpadła do bramki Johnstone’a.

Wszystko rozstrzygnie się na Old Trafford w najbliższy poniedziałek podczas rewanżowego spotkania.

Skład United: Johnstone; M.Keane, McGinty, Thorpe, Fornasier; Lingard, Pogba, Tunnicliffe, Morrison, van Velzen (Cofie 75); W.Keane