Chelsea rozbita, młodzież United w finale!

» 20 kwietnia 2011, 23:00 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com, własne
Rewanżowe spotkanie półfinału młodzieżowego Pucharu Anglii padło łupem młodych piłkarzy Manchesteru United, którzy pokonali Chelsea Londyn 4:0, ustalając wynik dwumeczu na 6:3.
» Młody Keane był bez wątpienia bohaterem starcia z Chelsea
Bohaterem spotkania był napastnik gospodarzy Will Keane, który ustrzelił klasycznego hattricka. Postacią wyróżniającą się był również Ryan Tunnicliffe odpowiadający nie tylko za większość akcji United w ofensywie, ale przede wszystkim nie mający sobie równych jeśli chodzi o odbiór piłki.

Dopingowani przez dziewięć tysięcy kibiców zgromadzonych tego wieczoru na Old Trafford podopieczni Paula McGuinnessa od początku spotkania przypuścili atak na bramkę The Blues, doskonale zdając sobie sprawę, iż to oni muszą gonić wynik.

Wobec tak grających Czerwonych Diabłów bramka zdawała się być tylko kwestią czasu, co potwierdziła sytuacja z 38 minuty. Ravel Morrison otrzymał w polu karnym podanie od Paula Pogby, oddał strzał na bramkę gości, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy Chelsea i przelobowała próbującego interweniować bramkarza.

Nie minęło pięć minut, a United powiększyło prowadzenie. Dokładne dośrodkowanie Seana McGinty'ego wykorzystał Will Keane i strzałem głową pokonał bezradnego golkipera. Od tego momentu zespół Chelsea przestał praktycznie istnieć, a dominacja gospodarzy była widoczna gołym okiem. W 76 minucie swojego drugiego gola po szybkim kontrataku zdobył Keane, który parę minut później wykorzystując rzut karny skompletował hattricka.

Po porażce w zeszłym tygodniu 2:3, tym razem ujrzeliśmy zupełnie odmienioną ekipę McGuinnessa, która dzięki wygranej 4:0, awansowała do finału młodzieżowego Pucharu Anglii z bilansem w dwumeczu 6:3.

O triumf w tych rozgrywkach przyjdzie młodym Czerwonym Diabłom zmierzyć się z piłkarzami Sheffield United.

Manchester United 4:0 (6:3) Chelsea Londyn
(Morrison 38, W.Keane 42', 76', 87' karny)