FA Youth Cup: Porażka młodych Diabłów

» 10 kwietnia 2011, 23:33 - Autor: chremien - źródło: TheFA.com
Manchester United przegrał na wyjeździe z Chelsea 2:3 w pierwszym meczu półfinałowym FA Youth Cup. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Jessie Lingard i Paul Pogba.
» Jedną z bramek dla Manchesteru United zdobył Paul Pogba
Chelsea, która broni tytułu FA Youth Cup, objęła prowadzenie w 30. minucie. Błąd Johnstone’a, który nie złapał piłki po rzucie rożnym, bezlitośnie wykorzystał Nahaniel Chalobah.

Dziesięć minut później reprezentant Anglii U-17, strzałem głową w górny róg bramki, ponownie wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron przeważali podopieczni Paula McGuinessa, którzy wielokrotnie zmuszali bramkarza Chelsea Jamala Blackmana do interwencji. W 56. minucie dośrodkowanie Larnella Cole’a na bramkę zamienił Jesse Lingard.

W odpowiedzi wspaniałym rajdem popisał się Aziz Deen-Conteh. Dośrodkował on w pole karne, gdzie znajdował się niepilnowany Devyne, który podwyższył na 3:1.

Wynik spotkania ustalił Paul Pogba pokonując głową Blackmana. W końcówce remis mógł dać Manchesterowi United Lingard jednak futbolówka minimalnie minęła bramkę The Blues.

O tym, kto zagra w finale FA Youth Cup z Sheffield United zadecyduje rewanż 20 kwietnia na Old Trafford.

Manchester United: Sam Johnstone, Michael Keane, Sean McGinty, Tom Thorpe, Michele Fornasier, Ryan Tunnicliffe, Larnell Cole, Paul Pogba, Will Keane (Mats Daehli 89’), Jesse Lingard (Tom Lawrence 84’), Gyliano Van Velzen.