Jak grały Diabły w reprezentacjach?

» 10 lutego 2011, 18:03 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Dwóch napastników Czerwonych Diabłów powróciło na zwycięską ścieżkę po tym jak reprezentacje Meksyku oraz Anglii wygrały swoje środowe spotkania.
» Javier zdobył swoją 12 bramkę dla Meksyku
Wprawdzie Javier Hernandez wpisał się na listę strzelców w meczu z reprezentacją Bośni i Hercegowiny, jednak tuż po jego trafieniu pojawiły się pytania czy w rzeczywistości nie było to trafienie samobójcze obrońcy Miralema Pjanicia. Ostatecznie Chicharito oficjalnie został uznany za autora bramki, co oznacza, że ma już na swoim koncie 12 goli dla Meksyku. Napastnik United może mówić o dość sporym szczęście, bowiem wykonywany przez niego rzut karny został obroniony przez bramkarza, jednak dobitka zakończyła się już bramką.

- Nie mam pojęcia czy było to moje trafienie czy też bramka samobójcza - wyznał po meczu Javier. - Zacząłem się cieszyć wraz z moimi kolegami z zespołu oraz śmiać z całej sytuacji, gdyż była ona dość specyficzna. Oczywiście to bardzo miłe uczucie zdobyć gola, jednak ważniejsza jest wygrana zespołu.

Meksyk ostatecznie wygrał spotkanie 2:0. Był to pierwszy mecz w którym reprezentację tego kraju poprowadził nowy trener Jose Manuel De Torre.

- Zawsze ciężko jest wejść w rytm meczowy z reprezentacją, gdy masz do dyspozycji tylko dwie sesje treningowe, jednak jesteśmy zadowoleni z pracy trenera oraz oczywiście ze zwycięstwa - zakończył Chicharito.

Wayne Rooney pomógł reprezentacji Anglii odnieść zwycięstwo 2:1 w towarzyskim pojedynku z Danią w Kopenhadze. Napastnik United spędził na boisku 45 minut, gdyż w przerwie został zmieniony przez bohatera spotkania Ashleya Younga. Nowy nabytek Czerwonych Diabłów Anders Lindegaard spędził cały mecz na ławce rezerwowych, gdyż trener Duńczyków zdecydował postawić się bramkarza Stoke City - Thomasa Sorensena.

Z kolei skrzydłowy United Nani spędził na boisku 61 minut w najciekawszym z towarzyskich spotkań pomiędzy reprezentacjami Portugalii i Argentyny. Była gwiazda klubu z Old Trafford Cristiano Ronaldo zdobył bramkę dla Portugalii w pierwszej połowie, jednak ostatnie słowo należało do jego największego rywala z ligi hiszpańskiej - Lionela Messiego, który wykorzystał w 90 minucie rzut karny zapewniając tym samym Argentynie zwycięstwo 2:1.

Swój debiut w dorosłej reprezentacji Irlandii Północnej zaliczył pomocnik Czerwonych Diabłów Oliver Norwood , który w spotkaniu ze Szkocją wszedł na boisko w 58 minucie. Nie był to jednak udany debiut, gdyż Irlandia musiała uznać wyższość Szkocji (0:3), w której zabrakło Darrena Fletchera. W drużynie Irlandii wystąpił również Corry Evans.

Rafael Da Silva z ławki oglądał porażkę reprezentacji Brazylii, która uległa Francji o:1.