Rezerwy United vs Newcastle 5:1

» 21 grudnia 2010, 13:16 - Autor: Xeryas - źródło: manutd.com
Drużyna rezerw Manchesteru United godnie pożegnała byłego już menadżera Ole Gunnara Solskjaera, efektownie pokonując rezerwy Newcastle na Moss Lane (5:1).
» Ole Gunnar Solskjaer może być dumny po ostatnim meczu na ławce trenerskiej rezerw United
Ravel Morrison otworzył wynik tego spotkania, następnie na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Will Keane. Napastnik miał szansę na kolejną bramkę przed zejściem na przerwę, lecz nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, na krótko przed golem dla Srok, zdobytym przez Michaela Richardsona.

Po przerwie młodzi zawodnicy Manchesteru United kontynuowali pokaz swoich umiejętności , Morrison strzelił swoją drugą bramkę w 68 minucie, następne trafienie było już dziełem Ryana Tunnicliffea, jednak to nie wszystko, ponieważ w końcówce spotkania swoje drugie trafienie zaliczył Keane, tym samym ustalając wynik meczu.

Menadżer rezerw Newcastle ustawił w tym spotkaniu bardzo wysoko linię obrony swojego zespołu, co w konsekwencji przyniosło sporo szans dla podopiecznych norweskiego szkoleniowca, które bezlitośnie wykorzystali.

Młodzież United pożegnała legendę Czerwonych Diabłów jak należy, wbijając rywalom aż pięć bramek. Solskjaer może być pewien, iż zostawia w rękach Warrena Joycea solidną drużynę z której może być dumny, ponieważ za jego kadencji rozkwitł talent kilku młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą zostać siłą napędową pierwszej drużyny.

Manchester United 5:1 Newcastle United
Morrison (16, 68), W Keane (44, 90), Tunnicliffe (72); Richardson (52)

Skład United: Amos; M Keane (McGinty 86), R Brown, Dudgeon, Blackett (Van Velzen 80); Vermijl, Norwood, Eikrem, Tunnicliffe, Morrison; W Keane.
Zmiany niewykorzystane: Coll, Lingard, Cofie.