Czerwone Diabły na wypożyczeniach

» 31 sierpnia 2010, 18:01 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Siedmiu Czerwonych Diabłów na wypożyczeniach ma za sobą kolejny weekend gry. Dwóch z nich odniosło wygrane, dwóch zremisowało, a trójka posmakowała porażki.
» Senegalczyk do tej pory bardzo dobrze radzi sobie na wypożyczeniu
Mame Biram Diouf nadal w formie. Po ustrzeleniu hat-tricka w meczu Carling Cup przeciwko Norwich City, w ten weekend do swojego dorobku dołożył trafieniu w meczu z Arsenalem. Senegalczyk doprowadził do remisu na Ewood Park po wcześniejszym trafieniu Theo Walcotta, jednak po przerwie do siatki Blackburn trafił Andrei Arshavin i to Arsenal cieszył się z 3 punktów w tym spotkaniu.

Swój udział w dramatycznej wygranej Sunderlandu nad Manchesterem City miał Danny Welbeck. Młody napastnik United do gry wszedł w przerwie spotkania zmieniając byłego gracza Czerwonych Diabłów, Fraizera Campbella i odegrał kluczową rolę, cały czas nękając graczy City. Przypomnijmy, iż zwycięstwo Czarnym Kotom zapewnił w samej końcówce spotkania Darren Bent strzelając gola z rzutu karnego.

Matty James i Joshua King zaliczyli po pełne 90 minut dla ich tymczasowego klubu Preston North End podczas spotkania z Sheffield United. Młode Diabły nie uchroniły jednak swojego zespołu od porażki 0:1.

Danny Drinkwater kontynuuje swoją dobrą serię występów na środku pomocy Cardiff City. Tym razem jego lub odniósł zwycięstwo 2:0 nad Portsmouth. 20-letni zawodnik odegrał w tym spotkaniu kluczową rolę rozpoczynając akcję, która zakończyła się samobójczą bramką Haydena Mullinsa. Tuż po przerwie wygraną przypieczętował Jay Bothroyd.

Nowy klub Jamesa Chestera Carlisle United tym razem tylko zremisowało z Colchester w ramach pojedynku w League One. Młody obrońca znów był pewnym punktem defensywy, a dzięki trafieniu w końcówce Paula Thirwella jego drużyna uratowała punkt.

Cameron Stewart wszedł na boisko w drugiej połowie meczu Yeovil Town z Oldham. Wysiłki na skrzydle Camerona jednak nie przyniosły drużynie większego pożytku i spotkanie na Boundary Park zakończyło się remisem 0:0.