Copa America: Brazylia w finale!

» 22 lipca 2004, 09:45 - Autor: VanTheMan - źródło: wlasne
Dziś w nocy odbył się mecz półfinałowy w ramach Copa America, Brazylia – Urugwaj. Spotkanie decydowało, kto zagra w finale tej imprezy.
» Manchester United
Urugwaj był zespołem przeważającym w pierwszej części spotkania a efektem tego, był gol Marcelo Sosy na 1-0. Jeszcze przedtem dwie wyborne okazje miał Dario Silva, najpierw w 2 minucie uderzył w sam środek bramki a w 11 w poprzeczkę bramki brazylijskiej.

Jeszcze przed przerwą, próbowali wyrównać Brazylijczycy, strzał z rzutu wolnego Kleberson’a został obroniony.

Wynikiem 1-0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Tuż po wznowieniu gry, wyrównującą bramkę strzelił – Adriano, wykorzystując podanie z prawego skrzydła.

Po tym golu, trwała dominacja Brazylii jednak ci nie potrafili tego wykorzystać. Doszło więc do rzutów karnych. W ekipie Brazylii wszyscy wyznaczeni trafili do bramki. Byli to: Luisao, Luis Fabiano, Adriano, Renato i Alex.

Brazylijczycy wygrali dzięki bramkarzowi Julio Cesar’owi, który obronił strzał Vicente Sanchez’a.

Podsumowując, Kleberson zaliczył kolejny bardzo dobry występ. Oby Czerwony Diabeł pokazał się równie z dobrej strony, tyle że w zbliżającym się sezonie w barwach swojego klubu. Zaś co do Forlan’a, wszedł w 62 minucie i niestety nic wielkiego nie pokazał.

Już za kilka dni mecz finałowy, Argentyna – Brazylia. W obydwu ekipach są zawodnicy Manchesteru United – Kleberson i Gabriel Heinze. Można powiedzieć, że na pewno Diabeł zdobędzie Copa America, jednak który? Tego nie wiemy. Niech wygra najlepszy.

Brazylia - Urugwaj 1:1 (0:1), w karnych 5:3
Bramki: Adriano 47 - Marcelo Sosa 22.
Sędzia: Marco Rodriguez (Meksyk). Widzów: 15 000.

Brazylia: 1-Julio Cesar; 13-Maicon, 3-Luisao, 4-Juan, 6-Gustavo Nery; 5-Renato, 8-Kleberson (19-Diego, 75), 10-Alex, 11-Edu (18-Julio Baptista, 75); 7-Adriano, 9-Luis Fabiano.

Urugwaj: 1-Sebastian Viera; 17-Carlos Diogo, 2-Joe Bizera, 4-Paolo Montero, 3-Dario Rodriguez; 5-Marcelo Sosa, 11-Cristian Rodriguez (22-Vicente Sanchez 70), 16-Javier Delgado, 15-Diego Perez (8-Omar Pouso, 81); 9-Dario Silva, 20-Carlos Bueno (21-Diego Forlan 62).