Ferguson: Dobrze być na szczycie

» 23 stycznia 2010, 20:25 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Pobyt Manchesteru United na pozycji lidera Premier League może być krótki, ale sir Alex Ferguson nie kryje zadowolenia z faktu pierwszego miejsca w tabeli.
» Sir Alex Ferguson był zadowolony z postawy zawodników w meczu z Hull
„Czerwone Diabły” dzięki zwycięstwu 4:0 nad Hull City przeskoczyły Chelsea i Arsenal, które swoje mecze zagrają dopiero w przyszłym tygodniu.

– To może być istotne. Bycie na szczycie ligi na tym etapie sezonu jest znaczące – przyznał po spotkaniu z Hull sir Alex Ferguson.

– Chelsea i Arsenal mają zaległe spotkania, ale najpierw muszą je wygrać. Jesteśmy na właściwym miejscu. Dobrze być na szczycie w styczniu, czyli miesiącu, kiedy zaczyna się atak na pozycję lidera.

Wysoka wygrana nad Hull City jest jeszcze ważna z innego powodu. Manchester United za sprawą czterech bramek Wayne’a Rooneya poprawił swój bilans bramkowy, który może okazać się kluczowy na zakończenie sezonu.

– Wynik jest dobry, więc jestem zadowolony – cieszył się po spotkaniu Ferguson.

– Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale momentami graliśmy zbyt frywolnie, jeśli chodzi o kontrolę gry. Powinniśmy strzelić więcej bramek w pierwszym 20 minutach, kiedy graliśmy naprawdę dobrze. Zamiast tego zdjęliśmy nieco nogę z gazu.

– Mieliśmy świetne okazje na podwyższenie prowadzenia w pierwszej połowie. Za postawę w drugiej części Hull zasłużyło na szacunek. Każdy zespół, który jest w dole ligowej tabeli, zrobiłby to samo. Na dwadzieścia minut przed końcem mieli pecha, że piłka nie wpadła do naszej bramki. Na nas podziałało to jak zimny prysznic, bo 1:0 to bardzo niebezpieczny wynik – dodał Szkot.

Na szczególne słowa pochwały zasłużył dziś nie tylko Wayne Rooney, ale i Nani. Portugalczyk zagrał najlepsze spotkanie od bardzo bardzo dawna.

– W drugiej połowie posłał kilka fantastycznych dośrodkowań w pole karne. Innego dnia strzelilibyśmy z tego cztery czy pięć goli. Jestem zatem z niego bardzo zadowolony. Solidnie wyglądała również nasza obrona, poza dwoma minutami w drugiej połowie. Obecność Rio Ferdinanda była widoczna. To dla nas wielki bonus znów mieć go w składzie – stwierdził Ferguson.