OT100 #61: Ryan 'błyskawica' Giggs

» 23 stycznia 2010, 12:29 - Autor: badkins - źródło: manutd.com
Old Trafford świętuje swoje setne urodziny. W związku z tym oficjalna strona klubu przypomina sto wielkich momentów w historii stadionu.
» Ryan Giggs ma nie tylko najwięcej występów w historii klubu, ale również najszybciej zdobytego gola na Old Trafford
Najszybszy gol zdobyty na Old Trafford miał miejsce 18 listopada 1995 roku i jego autorem był nikt inny, jak wciąż grająca legenda klubu, Ryan Giggs.

Historia: Po pamiętnej porażce z Aston Villa otwierającą nowy sezon, Czerwone Diabły mogły pochwalić się serią 10 spotkań bez porażki. Passa została przerwana na dawnym Highbury, a tydzień później Ryan Giggs zdołał wpisać się do historii Old Trafford, a rywalem była ekipa Southamptonu.

Okazja: Mnóstwo spośród ponad 39 tysięcy fanów wciąż nie zdołało dotrzeć do swoich miejsc, kiedy to Paul Scholes przechwycił futbolówkę i posłał celnego crossa w kierunku Erica Cantony. Francuz przytomnie odegrał do nadbiegającego Giggsa i po zaledwie piętnastu sekundach podopieczni sir Alexa Fergusona wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później było już 2-0, również za sprawą Walijczyka. Poczynaniom Giggsa nie chciał się przyglądać David Beckham, który po chwili uderzył w poprzeczkę, zaś trzy minuty później Scholes podwyższył prowadzenie, mecz był w zasadzie skończony. W 68. minucie dośrodkowanie Beckhama wykorzystał jeszcze Andy Cole, zaś gościom udało się zdobyć honorowego gola na 4-1.

Następstwa: Po tym spotkaniu "dzieciaki" Fergusona zdobyły zaledwie sześć punktów z osiemnastu możliwych. Przełomowym punktem okazała się porażka Newcastle na Old Trafford pod koniec roku, po której to United stopniowo goniło Sroki, ostatecznie wyprzedzając ich w ligowej tabeli, zapewniając klubowi drugi w historii dublet.