Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Glazerowie mają problem

» 5 grudnia 2009, 23:53 - Autor: matheo - źródło: The Times
Rodzina Glazerów ma kłopoty z refinansowaniem olbrzymiego zadłużenia Manchesteru United – informuje The Times.
Glazerowie mają problem
» Rodzina Glazerów ma poważne problemy z refinansowaniem długów Manchesteru United
Zdaniem dziennika Amerykanie mają olbrzymie problemy z refinansowaniem poważnych długów klubu opiewających na 699 milionów funtów. Z powodu załamania na rynkach gospodarczych operacji nie udało się przeprowadzić w 2007 i 2008 roku.

Niektórzy fani Manchesteru United mają poważne wątpliwości, czy 80 milionów funtów, pozyskane z transferu Cristiano Ronaldo do Realu Madryt, zostanie kiedykolwiek zainwestowane w skład „Czerwonych Diabłów”.

Kilka dni temu Manchester United zrezygnował z transferu gwiazdy serbskiej piłki młodzieżowej Adema Ljajicia. Prezes Partizana Belgrad, Dragan Djuric, zasugerował, że mogło być to spowodowane kłopotami finansowymi klubu. Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” stanowczo zaprzeczyli jego słowom.

Zmartwieniem Glazerów jest 175,5 miliona funtów, czyli dług za który osobiście odpowiadają. 518,7 mln funtów jest zabezpieczone przez klub.

Tak zwane pożyczki PIK (Payment In Kind) zostały zaciągnięte w amerykańskich funduszach hedgingowych. Roczna prowizja z tego tytułu kosztuje Glazerów 14,25 % rocznie i to właśnie one mają zostać refinansowane.

Pierwotnie PIK miały być spłacone w ciągu kilku lat od przejęcia przez Glazerów klubu w 2005 roku. Część z początkowego długu wynoszącego 275 milionów funtów została spłacona, lecz kryzys finansowy utrudnia spłatę dalszego zadłużenia.

W roku 2017 zadłużenie z tego tytułu może już wynosić 580 milionów funtów, o ile Glazerowie nie spłacą długu w części lub całości. Warto dodać, że koszt pożyczki PIK wzrósł z 152 do 175,5 milionów funtów w ostatnim roku rozliczeniowym.

Na razie spłata długów Manchesteru United idzie zgodnie z planem. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, to Perry Capital i Citadel (fundusze hedgingowe) wprowadzą do zarządu klubu swoich dyrektorów.

W dokumencie, do którego dotarli dziennikarze The Times, można przeczytać, że Manchester United będzie obowiązywał limit wydatków transferowych.


« Poprzedni news
Reakcje po losowaniu
Następny news »
Dzeko trafi na Old Trafford latem?


REKLAMA

REKLAMA


Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (44)


piterlox94: nie obchodzilo mnie wczesnij tak to bardzo ale teraz...;/ przej***ne
» 7 grudnia 2009, 14:55 #41
Bartoosh21: 18GloryUnited78 "Ronney" to taki piłkarz Sportingu Lizbona o ile się nie mylę... to jakby imię Anna napisać Anaa albo AAna...

co do tematu... CO ZA PO*EB kupuje klub piłkarski nie za swoje pieniądze?!?! ;| przecież to nie United jest zadłuzone tylko Glazerowie... jak mnie sie marzy żeby ktoś odkupił od tych debili, bo amerykanie to debile, nasz kochany klub, bo MU byłby najbogatrzym klubem na świecie gdyby nie spłata długów...mieli byśmy wielkich piłkarzy i uzdolniona młodzierz, United mogłoby płacić piłkarzom ile trzeba a i tak byłoby mnóstwo pieniędzy...
» 7 grudnia 2009, 11:37 #40
fjoord: Jak czytam te bzdury o szejkach to az mnie skreca ze smiechu.
Moze najpierw zamiast czytania bravo, przeczytacie cos powazniejszego. 80% z was sie wtedy dowie w jakim g...e tonie Dubaj i jego szejkowie.
Inni to sa chyba fanami Manchesteru od wczoraj. Od poczatku Glazerowie maja problemy z kasa - biorac pod uwage jakie pozyczki zaciagneli zeby dla wlasnej fanaberii kupic klub - to sie wcale nie dziwie.
Szkoda tylko ze nikt nie mowi o tym ze Manchester jest zawsze na 1 lub 2 miejscu w rankingach jesli chodzi o najlepiej zarabiajacy i najbogatszy klub na swiecie. Jego wartosc opiewa na prawie 2 MILIARDY.
Kasy z reklam, gadzetow, memorabilii to oni maja dosyc. Po to im wlasnie fani i fankluby na calym swiecie. A imprezy wyjazdowe po azji i afryce nie sa po to zeby sobie pilkarze pozwiedzali tylko wlasnie sluza poszerzeniu grona fanow ktorzy wydaja swoj ciezko zarobiony szmal na czerwone koszulki.

Ja sie nie martwie bo nie ma czym. Kibicuje temu klubowi odkad skonczylem 9 lat i moja wiara w czerwone diably i fergusona sie nie zmieni. Placzecie i placzecie a to ferguson, jego rzady i transferowa polityka doprowadzily do tego ze klub w ostatnich 2 dekadach rzadzi w angielskiej pilce.

Popatrzcie moze na to ilu PRZEWSPANIALYCH I PRZEZNANYCH pilkarzy doszlo do manchesteru. My nie kupujemy wielkich pilkarzy, to my czynimy ich wielkimi.Jedyny zawodnik w ostatnich kilku latach to rooney. Inni u nas wyrosli na gwiazdy (vidic, evra, ronaldo, itd itp).
Jestem zdecydowanym zwolennikiem takiej polityki transferowej anizeli wywalania 40-80 baniek na jednego pilkarza. W pojedynke jeszcze nikt meczu nie wygral a za ta kwote mozemy miec kilku malo znanych a rownie dobrych. Nie ma ludzi nie do zastapienia - pozostaje tylko kwestia tego czy zrobi to jedna osoba czy tez potrzeba bedzie kilku.
» 7 grudnia 2009, 02:23 #39
piterlox94: jak by MU sie rozpadko to ja bym sie nie ogarnal przez bardzo dlugi czas z tego pododu. A tak wogole to skad wziely sie tak wielkie dlugi? ;/
» 6 grudnia 2009, 21:30 #38
wojak90: NaniDevil17. Barca składa ofertę? i co z tego? naprawdę wierzysz w to że Rooney odejdzie? Najbliższe 2 lata Rooney na 100% spędzie na OT i z tym nie ma co dyskutować. Odnośnie tych długów, przyszłość ManUtd widzę naprawdę w szarych kolorach..
» 6 grudnia 2009, 14:21 #37
Fenek: buahahahhaah rozbawił mnie tekst że Roo może odejść i jest to bardzo prawdopodobne
buahahaha xDD
SAF dobrze wie kim jest Roo dla ManU i jeżeli chodzi o kasę to zarobi więcej gdy go zostawi.

A Glazerom to już dziękujemy!!
» 6 grudnia 2009, 14:21 #36
gafciu7: odpowiedz prosta....niech jakis szejk wykupi klub.stabilizacja finansowa zapewnion.nie musimy przeciez kupowac drogich piłkazy
» 6 grudnia 2009, 13:59 #35
Pimq3k: NaniDevil17 -> Jesteś 3 lata starszy ode mnie, ale kiedy czytam twoje teksty, wydaje mi się, że to Ja jestem od Ciebie 3 lata starszy...
» 6 grudnia 2009, 13:34 #34
UnMishii: ja powtarzam jeszcze raz: PO CO NAM TRANSFERY? CO NAM SZWANKUJE? Powiedzcie proszę, bo wysiadam
» 6 grudnia 2009, 11:34 #33
m4ci3k: Jacie niech sięod nas odczepią...
» 6 grudnia 2009, 11:18 #32
KarolZ11: Kuszczak: Bullet time,a to mu nikt nie podskoczy:-)
» 6 grudnia 2009, 11:11 #31
ZiomManUtd: Panowie weźcie wrzućcie na luz... Popatrzcie taki wielki klub Manchester United z ogromną szkółką, dużymi pieniędzmi wielkim stadionem itp. Myślicie, że oni są idiotami ... !? Glazerowie to nieźle cwana rodzinka... Oni będą potrafili wycofać z biznesu tak, żeby nic na nich nie spadło, ale ... Ja w nich wierzę, myślę, że Glazerowie trzepną trochę kasy - żaden transfer nie wchodzi w grę?! Jasne, że wchodzi ..., bo moim zdaniem oni mają tyle kasy, że zdążyliby kupić ManUtd po raz kolejny ... A co do waszych komentarzy :
- co Ci szejk pomoże ... ? Wrzuci może parę milionów, ale co to da ...?;
- jeżeli ManUtd kupi gwiazdę to będzie Realem, albo City !? - weźcie zastanówcie się ... To nie można nikogo kupować dobrego, na poziomie europejskim...?! Mówi się o tych powyższych klubach, że są takie bo sypnęli gotówką - tu chodzi o styl gry , "football" może weźcie za słownik i zobaczcie co to dokładnie znaczy ...
----> Pimq3k - z tym, że znajdą to o to bym się nie martwił :) Oni wiedzą co dobre kibice w Anglii ManUtd, są niezłymi cwaniaczkami :)
» 6 grudnia 2009, 10:55 #30
Azian: Trochę racji masz. A co do polityki transferowej Fergusona - jest ona bez sensu. Nie mówię, że chce transferów. Dla mnie mamy nawet na tą chwilę odpowiedni skład. Jednak dziwi mnie podejście SAF'a. Ceny są wysokie, ale po tym co stało się w ostatnim okienku transferowym (real, city) sytuacja się nie zmieni. Oba kluby mają już cele na kolejne okienka. Jest to chore, bo zamiast budować dobry zespół z tego co się ma, a ma się dużo, to jeśli nie idzie - najlepiej kogoś kupić za dużą kasę. I właśnie w ten sposób ceny na rynku nigdy nie zejdą to takiego poziomu jak kiedyś. Nie ma co się oszukiwać. I co? Nigdy nie trafi do nas żaden znany piłkarz? Na to wychodzi. No.. takie moje małe rozważanie nie na temat.
» 6 grudnia 2009, 10:49 #29
toporminator: Zadziwiająco łatwo wprowadzić was w zatroskanie... Czy United ma długi od dzisiaj? O co to wielkie halo skoro co drugi wielki klub ma podobne lub nawet większe kłopoty finansowe?! Nawet taka Valencia mimo że ma 10x gorszą sytuację od nas, daje radę. Oczywiście będą musieli sprzedać gwiazdy by utrzymać kondycję finansową klubu, ale do Leeds im jeszcze daleko.
Naprawdę myślcie że w tym United to same głąby są co nic nie wiedzą o finansach? Multum analityków pracuje nad tym, nigdy nie uwierzę że taka marka jak Manchester United może kiedykolwiek pójść na dno.
A wy tu już jakiś lament odwalacie... Przecież nawet w tym kiepskim newsie napisane jest, że spłata długu po stronie klubu idzie zgodnie z planem...
I ch** mnie obchodzi dług Glazerów, to bardziej ich problem. Są właścicielami klubu, ale nikt nam OT nie odbierze jak sobie Jankesi rok polecą w kulki i nie spłacą tego co mają. Zadłużenie może wzrosnąć, ale żadnych drastycznych ruchów banki nie podejmą. United to żyła złota, kto o zdrowych zmysłach chciał ją uciąć?

Co do spłaty długu poprzez flotę ze sprzedaży Ronaldo, to jak trzeba to trudno, przepadło. Tak czy siak United co roku miało na transfery te 30 mil, nawet bez funduszy z transferu Crisa.
A nawet jakbyśmy mieli te 80 mil, naprawdę myślicie że SAF kupiłby za to Ville za 40 i Ribery'ego za tyle samo? Każdy przecież wie, że SAF sprzeciwia się astronomicznym ceną...
» 6 grudnia 2009, 10:30 #28
Jakubek722: Wiadome że z CR spłata długu była by szybsza;/ ale i tak wierzę że poradzi sobie ten klub.
» 6 grudnia 2009, 10:10 #27
xdxd: a z czasem bedizemy konczyc jak liverpałki.. brak pieniedzy na wiecej niz sredniakow,i koniec ;/ jednak wierze w United !
» 6 grudnia 2009, 10:06 #26
Alek70: No to niebędze transferów :(
» 6 grudnia 2009, 09:56 #25
piotrek9953: Teraz wielu mówi o szejkach, a inni tego nie komentują, ale jak ja przy poprzednim newsie z tym związanym napisałem (i to jeszcze w żarcie) ze może przydał by się szejk to wszyscy najechać na mnie, ze United nie da się kupić. Wiem ze to Historia i Tradycja ale te długi z biegiem czasu zamiast maleć to wzrastają i nie chce żeby klub utonął jak Leeds.
» 6 grudnia 2009, 09:14 #24
UnMishii: mówicie o transferach, a tak naprawdę to kogo my potrzebujemy w pomocy/ataku?
» 6 grudnia 2009, 09:07 #23
wojt91: tak na prawde kazdy z was gowno wie o transferach, giełdzie, pieniadzach i finansach :)
» 6 grudnia 2009, 08:43 #22
martin86: to niech sprzedadza swoj klob z nfl bo slyszalem ze go maja i niech splaca zadluzenie i niech sie wynasza z manchesteru raz na zawsze
» 6 grudnia 2009, 01:20 #21
18GloryUnited78: Azian przecież to że Ronney ma iść do barcelony to jest jeden wielki śmiech na sali ;)
» 6 grudnia 2009, 01:05 #20
sinedd91: "w ciągu kilku lat od PRZECIĘCIA przez Glazerów klubu w 2005 roku"

chyba PRZEJĘCIA a nie PRZECIĘCIA
» 6 grudnia 2009, 00:51 #19
Azian: Tak gwoli ścisłości.. Nie traktujcie tej strony jako jedynego źródła na temat rynku transferowego. To, że tutaj ktoś napisał newsa o tym, że w Bravo, czy jakiejś innej Pani domu była informacja o przenosinach Wayne'a do Barcelony nie znaczy, że jest to prawda. A wręcz przeciwnie - jest to bzdura, plotka, bujda.
» 6 grudnia 2009, 00:44 #18
NaniDevil17: Pimq3k wiecej niz ty.... a co cos ci sie nie podoba? mozesz sie nie zgadzac z tym co pisze....
» 6 grudnia 2009, 00:43 #17
Pimq3k: Bartekp8 -> Jeśli coś pójdzie nie tak, to kibice United znajdą Glazerów xD

NaniDevil17 -> Ile masz lat?
» 6 grudnia 2009, 00:35 #16
Azian: Tak? A kto Ci tak powiedział? The Times, czy Fakt? Obie gazety stoją na tym samym przerażająco śmiesznym poziomie.
» 6 grudnia 2009, 00:31 #15
NaniDevil17: michał nie osmieszam sie.... jest mozliwosc ze on odejdzie... barca skladała oferte...
» 6 grudnia 2009, 00:27 #14
Azian: Wole rozwiązanie szejka, niż skończyć jak Leeds ;)
» 6 grudnia 2009, 00:22 #13
18GloryUnited78: Zgadzam się z Tobą Nani. czegoś takiego jak Real to nie może być ;/ bo wtedy będzie po Manchesterze
» 6 grudnia 2009, 00:20 #12
michal94klb: NaniDevil17 juz nie osmieszaj sie z ta sprzedaza Rooneya dluzej prosze cie...
» 6 grudnia 2009, 00:20 #11
NaniDevil17: no ale zauwaz ze jak szejk przejmie to szejk bedzie chcial gwiazdy... a jak szejk bedzie chcial gwaizdy to UNITED stanie sie czym? tym co Man City i sreal czyli czyms z dobrym skladem ale i czyms co z trzecioligowym gownem przegrywa 4:0 a to nie dobrze... ja tak nie chce
» 6 grudnia 2009, 00:16 #10
18GloryUnited78: Jeśli Glazerowie nic nie będą robili w kierunku spłacenia tego długu to w końcu się wszystko zmieni. Kibice im nie dadzą żyć i w końcu odejdą tylko żebyśmy najpierw kogoś konkretnego znaleźli
» 6 grudnia 2009, 00:16 #9
Bartekp8: Odkąd kupili MUFC nienawidziłem tej durnej rodziny z krainy McDonald. Idioci, którzy chcą mieć to co im się zażyczy... Pytam się po kiego grzyba kupowali Manchester Utd, jeśli nie mogli zapłacić z własnej kieszeni.
Jeżeli wszystko nie pójdzie jak trzeba to przydałaby się pomoc jakiegoś szejka tak jak mówi Quba18.
» 6 grudnia 2009, 00:13 #8
18GloryUnited78: Ronaldo odszedł i co ? Radzą sobie spokojnie ;) ja już teraz nawet nie żałuję że on poszedł w pizdu. chciałem zauważyć że rodzi się przyszłość: Gibson Macheda Valencia Da Silva ?;>
» 6 grudnia 2009, 00:12 #7
NaniDevil17: no bo jak jest dlugo to trzeba go splacic...... a za niego z 50 mln dostaniemy.... jest mozliwosc jego odejscia.....
» 6 grudnia 2009, 00:10 #6
18GloryUnited78: No z takimi długami nikt nie dojdzie :) a Rooney zostanie na najbliższe 2 lata na pewno ;) czemu miałby odejść ?
» 6 grudnia 2009, 00:09 #5
NaniDevil17: nie bedzie transferow... nikt nie dojdzie.. co wiecej powiem ze odejsc moze Roo a to nie bedzie ciekawie....
» 6 grudnia 2009, 00:08 #4
18GloryUnited78: No to przesrane :/
A może ktoś mi powiedzieć co do transferu D.Villi to były tylko plotki ? Czy United miało się starać o niego ?
» 6 grudnia 2009, 00:04 #3
Quba18: Mimo, że nie jestem zwolennikiem arabów jako właścicieli klubu to takie rozwiązanie w chwili obecnej było by najlepszym rozwiązaniem...:(