Obertan zadebiutował w rezerwach

» 13 października 2009, 11:27 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Rezerwy Manchesteru United od zwycięstwa 3:0 nad Oldham rozpoczęły obronę trofeum Manchester Senior Cup. W zespole „Czerwonych Diabłów” zadebiutował Gabriel Obertan.
» Gabriel Obertan wkrótce powinien dostać szansę gry w pierwszym zespole Manchesteru United
Francuski skrzydłowy dostał szansę gry od pierwszych minut. Obertan od początku imponował szybkością i umiejętnym rozprowadzaniem piłki. W drugiej połowie byłego zawodnika Bordeaux zastąpił Joshua King.

Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Febian Brandy, który wykorzystał dobre podanie Sama Hewsona i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Oldham.

Minutę później było już 2:0 dla drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Błyskotliwą akcją lewą stroną boiska popisał się Fabio, który zszedł z piłką pod linię końcową boiska, zagrał w kierunku Sama Hewsona, a temu nie pozostało nic innego jak tylko dołożyć nogę.

W drugiej połowie „Czerwone Diabły” nie prezentowały się już tak dobrze w ofensywie, a więcej pracy w bramce miał Ben Amos. Młody bramkarz Manchesteru United dwukrotnie świetnie interweniował po trudnych strzałach Patricka Tischlera.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Joshua King. Norweg wykorzystał doskonałe podanie od Gilla.

Warto również dodać, że do gry po kontuzji powrócił Rafael. Brazylijczyk zagrał bardzo dobrze w pierwszej połowie i powoli może myśleć o powrocie do pierwszej drużyny „Czerwonych Diabłów”.

United: Amos - Rafael (Eikrem 46’), Wootton, Gill, Fabio - James, Hewson (W. Keane 68’), Norwood - Obertan (King 46’), Brandy, Brady.