Diabły w reprezentacjach: Powrót Naniego, uraz Evansa

» 13 sierpnia 2009, 11:08 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
» Nani zagrał 17 minut we wczorajszym meczu reprezentacji Portugalii z Liechtensteinem. Kontuzja barku młodego pomocnika nie okazała się zatem poważna. Urazu kostki nabawił się natomiast Jonny Evans.
Występ Naniego to z pewnością dobra wiadomość dla sir Alexa Fergusona. Portugalczyk urazu nabawił się podczas meczu o Tarczę Wspólnoty z Chelsea. Pierwsze doniesienia mówiły nawet o kilkutygodniowej przerwie. Nani wystąpił jednak w wygranym 3:0 meczu z Liechtensteinem i będzie gotowy do gry w spotkaniu z Birmingham.

O sparingu z Holendrami długo nie zapomni natomiast Rio Ferdinand. Angielski obrońca sprezentował Dirkowi Kuytowi pierwszą bramkę. W drugiej połowie „Synowie Albionu” zagrali już znacznie lepiej i ostatecznie zawody skończyły się remisem 2:2.

Dobrą partię na stadionie w Amsterdamie rozegrał Wayne Rooney. Wazza robił sporo zamieszania pod bramką Oranjes, po czym w 59. minucie został zmieniony. Przez całą drugą połowę grał również Michael Carrick.

Darren Fletcher i Patrice Evra w środę walczyli natomiast o punkty w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Francja odniosła skromne zwycięstwo 1:0 nad Wyspami Owczymi, a Szkocja w fatalnym stylu uległa Norwegii 0:4. Obaj zawodnicy w swoich reprezentacjach zagrali przez 90 minut.

Gorycz porażki musieli przełknąć również Darron Gibson i John O’Shea. Irlandia przegrała bowiem na własnym stadionie z Australią 0:3.

W dobrym humorze do Manchesteru wróci natomiast Dymitar Berbatow. Bułgaria wygrała z Litwą 1:0. Napastnik „Czerwonych Diabłów” zagrał całą pierwszą połowę, a następnie został zmieniony przez strzelca zwycięskiej bramki Dymitara Rangelowa.

W meczu Irlandii Północnej z Izraelem (1:1) nie zagrał Jonny Evans. Młody obrońca został odesłany do domu tuż przed spotkaniem, ze względu na kontuzję kostki.

Dobry występ w zespole Serbii zanotował Zoran Tosić. Młody skrzydłowy Manchesteru United wpisał się na listę strzelców w wygranym 3:1 meczu z Republiką Południową Afryki.