Puchar Anglii: Chelsea czeka w finale

» 18 kwietnia 2009, 20:35 - Autor: matheo - źródło: Reuters
Bramka Didiera Drogby w końcówce półfinałowego spotkania Pucharu Anglii dała Chelsea Londyn zwycięstwo 2:1 nad Arsenalem, a w konsekwencji awans do finału rozgrywek.
» Zwycięstwo Chelsea zapewnił w końcówce meczu Didier Drogba
Napastnik Chelsea otrzymał długie podanie od Franka Lamparda wygrał biegowy pojedynek z Mikaelem Silvestre’em, minął Łukasza Fabiańskiego i wpakował piłkę do pustej siatki. Była to pierwsza wygrana „The Blues” nad „Kanonierami” w Pucharze Anglii od 1947 roku.

Wynik meczu w 18. minucie otworzył Theo Walcott. Piłka po woleju Anglika odbiła się od jednego z zawodników Chelsea i wpadła do siatki Petra Cecha. Stan rywalizacji przed przerwą wyrównał Florent Malouda, który popisał się precyzyjnym uderzeniem w krótki róg.

Arsenal Londyn w drugiej połowie grał lepiej od Chelsea, ale to zespół Guusa Hiddinka zagra w finale Pucharu Anglii.

Drugiego finalistę poznamy w niedzielę. Na Wembley Manchester United zmierzy się z Evertonem. W przypadku zwycięstwa „Czerwonych Diabłów’ dojdzie do powtórki finału z 2007 roku, kiedy to Chelsea pokonała po dogrywce 1:0 zespół sir Alexa Fergsona.

Zapraszamy do lektury wpisu MU_fana zatytułowanego Kto najlepszym piłkarzem w Anglii. Zachęcamy także do komentowania tekstu.

Santon mógł grać w United
Scholes: Nie lubimy przegrywać półfinałów

Komentarze (16)

Aro1989: Najpierw trzeba ograć Everton;) a potem można myśleć co z Chelsea;) w takiej kolejności rozumujmy ok;d
» 19 kwietnia 2009, 11:46 #10
lonia: co do słabej formy Fabiańskiego to może i dobrze bo w końcu spotkanie z Arsenalem czeka nas półfinale LM, zaś jeśli MU pokona Everton to z Chelsea może być różnie-2 lata temu MU nie dał rady, ale za to rok temu finale LM to czerwone diabły były górą(choć zwycięswto nie było łatwe)....bądźmy dobrej myśli
» 19 kwietnia 2009, 08:41 #9
kacpr: Ej no troche wiary przeciez to Manchester a nie jakas nedzna druzyna z Polskiej ligi xD
» 18 kwietnia 2009, 23:32 #8
Marcindst13: panowie jescze nie pzeslismy do finalu ;/ musimy o tym panietac ;/ everton nie jest latwym zespolem :( niestetty musimy pamietac ze manutd nie ma ostatnio formy mam nadzieje ze wygrana nad porto uskrzydli naszych :) i pokonamy everton jutro nie zagra rooney ;/
» 18 kwietnia 2009, 23:20 #7
ManUtdFun: Jutro do smerfów dołączymy my i będzie wieli rewanż za finał który miał miejsce 2 lata temu gdzie właśnie w FA Cup graliśmy z Chelseą i w 114 minucie Drogba strzelił i przegraliśmy. Teraz to my będziemy górą!!
» 18 kwietnia 2009, 22:36 #6
kacpr: A jutro do Chelsea dołączy Man Utd xD
» 18 kwietnia 2009, 22:17 #5
CygaRapGram: W Polsce już go namaścili nowym bramkarzem Arsenalu. Widocznie spalił się psychicznie chłopak.
» 18 kwietnia 2009, 21:29 #4
matheo: Wielkiego meczu na pewno nie zagrał skoro od SkySports otrzymał 3. Puścił pierwszą bramkę w krótki róg, co zawsze obciąża bramkarza, a przy drugiej bramce Silvestre się zagapił i Drogba nie miał problemu z minięciem Fabiańskiego.
» 18 kwietnia 2009, 21:05 #3
bartek812: ja widziałem mecz no i niestet Fabiański zagrał kiepsko. Już na początku minął się z piłką przy wyjściu z bramki i obrońca tyłek mu uratował. 1 gol to też w dużej części go obarcza, przy drugim niewiele mógł zrobić ale ogólnie nerwowo grał. Na pewno nie na tyle dobrze żeby wywalić Almunie ze składu ;)
» 18 kwietnia 2009, 21:03 #2
CygaRapGram: Oglądał ktoś mecz? Słyszałem, że Fabijański słabo zagrał, ale chciałbym obiektywną opinię usłyszeć :)
» 18 kwietnia 2009, 20:58 #1