Chelsea wygrywa, Liverpool liderem

» 4 kwietnia 2009, 22:08 - Autor: Bartekp8 - źródło: Sky Sports
W sobotę rozegrano osiem spotkań 31. kolejki angielskiej Premier League. Dzięki wygranej 1:0 nad Fulham nowym liderem ligi został Liverpool FC. Nie udał się również debiut Alana Shearera w roli menadżera Newcastle United. "Sroki" przegrały u siebie z Chelsea Londyn 0:2.
» Chelsea Londyn pokonała Newcastle United 2:0
"Efekt Shearera" - takim argumentem brytyjskie media straszyły Chelsea przed meczem z Newcastle United. Kibice "Srok" wierzyli w zwycięstwo nad "The Blues" bowiem stanowisko trenera objęła żywa legenda klubu z St James' Park.

Nadzieje kibiców na korzystny rezultat zostały pogrzebane w 56. minucie. Po fatalnych błędach w defensywie piłkę do bramki Newcastle wpakował Frank Lampard. Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Florent Malouda.

W innym sobotnim pojedynku Fulham Londyn podejmował na Craven Cottage rozpędzony ostatnio Liverpool. Kibice "Czerwonych Diabłów" mieli nadzieję, że londyńczycy zatrzymają Liverpool.

"The Reds" całe spotkanie nacierali na bramkę Marka Schwarzera jednak piłka jak zaczarowana trafiała w stelaż bramki - w pierwszej połowie zdarzało się to aż czterokrotnie.

Korzystny dla Fulham wynik utrzymywał się do 90. minuty. W doliczonym czasie rezerwowy Yossi Benayoun strzelił zwycięską bramkę na 1:0. Izraelczyk stał się tym samym bohaterem Liverpoolu ponieważ dzięki jego trafieniu "The Reds" wskoczyli na fotel lidera angielskiej ekstraklasy. Na pierwszym miejscu pozostaną przynajmniej do jutra.