Czerwone Diabły grały o afrykański mundial

» 2 kwietnia 2009, 11:10 - Autor: matheo - źródło: devilpage.pl
Środowymi meczami towarzyskimi i w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2010 piłkarze „Czerwonych Diabłów” zakończyli udziały w zgrupowaniach swoich kadr narodowych. Po powrocie do Manchesteru czeka ich rozpoczęcie przygotowań do niedzielnego meczu z Aston Villą.
» Środowymi meczami towarzyskimi i w ramach eliminacji do MŚ 2010 piłkarze „Czerwonych Diabłów” zakończyli udziały w zgrupowaniach swoich kadr narodowych. W niedzielę czeka ich ligowe starcie z Aston Villą.
Cristiano Ronaldo i Nani pomogli Portugalii pokonać Republikę Południową Afryki 2:0. Choć wtorkowy mecz był tylko towarzyski, to dzięki wygranej nad gospodarzami przyszłorocznego mundialu zespół Carlosa Queiroza zrehabilitował się za sobotni remis ze Szwedami. Nani w spotkaniu grał od początku, a Ronaldo od 56. minuty. Większy wpływ na przebieg gry miał Cristiano, który asystował przy bramkach Bruno Alvasa i Edinho.

W wygranym 2:1 przez Anglików szlagierowym meczu z Ukrainą wystąpiło dwóch piłkarzy „Czerwonych Diabłów” – Wayne Rooney i Rio Ferdinand. Zwycięstwo „Synom Albionu” zapewnił na pięć minut przed końcem spotkania John Terry.

Po bramce kapitana Anglicy swoją radość okazali w dość specyficzny sposób. Do Terry’ego podbiegł Rooney, który zaczął „strzyc” defensora Chelsea. – Chciałem obciąć włosy przed meczem, ale nie pozwolono nam na opuszczenie hotelu – przyznał Terry po końcowym gwizdku.

Dla Anglików była to piąta wygrana z rzędu w obecnych eliminacjach. Z kompletem punktów wyspiarze prowadzą w grupie 6.

Kolejne całe spotkanie zagrał w środę Jonny Evans. Jego Irlandia Północna pokonała na własnym stadionie Słowenię 1:0 i utrzymała pozycję lidera grupy 3. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Warren Feeney.

Déjà vu doświadczyli kibice reprezentacji Francji. „Trójkolorowi” podobnie jak w sobotę ograli Litwinów 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Franck Ribery. Przez dziewięćdziesiąt minut we francuskiej ekipie grał Patrice Evra.

John O’Shea wraz z kolegami sprawił sporą niespodziankę remisując na wyjeździe z Włochami 1:1. Irlandczyk nie będzie jednak wspominał miło początku meczu, bo w 4. minucie został uderzony łokciem w twarz przez Giampaolo Pazziniego. Za to zagranie Włoch wyleciał z boiska. Trafienie dające Irlandczykom punkt w 89. minucie odnotował Robbie Keane. Od 55. minuty na boisku grał także Darron Gibson, który zmienił Keitha Andrewsa.

W walce o awans na mundial nadal liczą się Szkoci. Wraz z Darrenem Fletcherem w składzie pokonali u siebie Islandię 2:1. Zwycięskiego gola zdobył w meczu Fletcher, ale Steven – napastnik Hibernianu. Poza konkurencją w grupie 9. pozostają Holendrzy, którzy wczoraj rozbili Macedonię 4:0 i z kompletem punktów przewodzą całej stawce.

Środowego meczu z Boliwią miło nie będzie wspominał Carlos Tevez. Argentyńczycy przegrali bowiem aż 1:6! Popularny „Apacz” na boisku spędził 75. minut i został zmieniony przez Daniela Montenegro.

W spotkaniu Brazylii z Peru (3:0) nie wystąpił Anderson. Pomocnik przed spotkaniem nabawił się kontuzji ścięgna udowego i jeszcze nie wiadomo jak długo będzie musiał pauzować.

Kolejne mecze międzypaństwowe w ramach eliminacji do MŚ 2010 zaplanowano dopiero na czerwiec.