Pekin 2008: Anderson strzela

» 10 sierpnia 2008, 15:30 - Autor: Marshall - źródło: wlasne
Anderson bardzo dobrze zaprezentował się w wygranym 5:0 przez jego reprezentację Brazylii meczu przecwiko Nowej Zelandii w ramach turnieju piłkarskiego Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pomocnik United zdobył już w 3 minucie bramkę dla swojego zespołu, która otworzyła pokaźny worek bramkowy, który później zaaplikowali ekipie z Antypodów Canarinhos.
» Utalentowany Brazylijczyk dobrze poczyna sobie na IO w Pekinie
Były zawodnik FC Porto, któremu w barwach United nie udało się jeszcze strzelić ani jednego gola, w 3 minucie znalazł się oko w oko z nowozelandzkim golkiperem i na raty, głową, skierował piłkę do siatki.

Oprócz Andersona, na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Ronaldinho, Alexandre Pato oraz Rafael Sobis. Dzięki tej efektownej wygranej Brazylijczycy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego.