Euro 2008: Ronaldo strzela!

» 11 czerwca 2008, 21:50 - Autor: Marshall - źródło: wlasne
Cristiano Ronaldo strzelił dzisiaj swojego pierwszego gola na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii. Portugalia po dobrym meczu pokonała Czechów 3:1.
» Ronaldo dał Portugalczykom cenną wygraną
Mecz zaczął się dla podopiecznych Luiza Felipe Scolariego znakomicie, bo już w 8 minucie na raty Deco wepchnął piłkę do siatki, dając prowadzenie swojej drużynie.

Jednak Czesi nie zamierzali składać broni i już 9 minut później po rzucie rożnym wykonywanym przez Jaroslava Plasila Libor Sionko mocnym strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Do końca pierwszej połowy nic się już nie zmieniło i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie lekką przewagę mieli Portugalczycy, co zdołali udokumentować w 63 minucie. Znakomite podanie Deco wzdłuż linii pola karnego mocnym strzałem po ziemi tuż przy prawym słupku bramki Petra Cecha wykorzystał Cristiano Ronaldo, dla którego było to pierwsze trafienie na Euro 2008.

Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Ricardo Quaresma. Asystę przy trfaieniu skrzydłowego FC Porto zaliczył Ronaldo, wieńcząc swój udany występ przeciwko nasyzm południowym sąsiadom.

Drugi z piłkarzy Manchester United w kadrze Portugalii, Nani, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.