Chelsea gubi punkty!

» 14 kwietnia 2008, 23:20 - Autor: Marshall - źródło: wlasne
Manchester United jest już co raz bliżej obrony tytułu mistrza Anglii. Główny rywal Czerwonych Diabłów w walce o zwycięstwo w Premiership, Chelsea Londyn, sensacyjnie zremisował na Stamford Bridge z broniącym się przed spadkiem Wigan 1:1.
» Michael Essien strzelił gola, ale wystarczył on Chelsea zaledwie do remisu
Podopieczni Avrama Granta byli wielkimi faworytami tego meczu, jednak w pierwszej połowie nie udało im się pokonać stojącego w bramce Wigan Chrisa Kirklanda. Dopiero w 55. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Michael Essien i od tej chwili gospodarze prowadzili 1:0.

Gospodarze zdawali się kontrolować przebieg meczu i kiedy wydawało się, że zakończy się on ich skromnym zwycięstwem, w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z lewej flanki z najbliższej odległości wyrównał Emile Heskey.

Na tę chwilę przewaga United nad Chelsea wynosi 5 punktów. W najbliższej kolejce obie ekipy czekają trudne wyjazdy - w czwartek Niebiescy zagrają na Goodison Park z Evertonem, natomiast dwa dni później na Ewood Park przyjadą podopieczni Sir Alexa Fergusona, by stoczyć bój z Blackburn Rovers.

Jak większość z Was wie, menedżerem Wigan jest legendarny obrońca United, Steve Bruce. Nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować mu za wspaniałą przysługę!