Southgate dumny z podopiecznych

» 6 kwietnia 2008, 23:17 - Autor: VanTheMan - źródło: wlasne
Gareth Southgate jest dumny ze swoich zawodników po tym, czego dokonali dzisiejszego popołudnia. Piłkarze Middlesbrough zdołali bowiem urwać jeden punkt największemu faworytowi do zdobycia tegorocznego mistrzostwa.
» Dziś na Riverside padł rekord frekwencji w tym sezonie
Na Riverside padł wynik 2-2. Strzelanie rozpoczął Cristiano Ronaldo w 10 minucie, ale dwie bramki nowej gwiazdy gospodarzy, Afonso Alvesa, dały sensacyjne prowadzenie piętnastemu wówczas w tabeli Middlesbrough. Goście długo atakowali, aż w końcu Wayne Rooney w 74 minucie pokonał Schwarzera. Pomimo stuprocentowych okazji obydwu zespołów w końcówce spotkania, wynik nie uległ zmianie.

- To było bardzo istotne, że mieliśmy komplet publiczności. Chcieliśmy się więc pokazać z jak najlepszej strony i chyba tego dokonaliśmy. Odpowiedzieliśmy kapitalnie na dosyć głupio straconą bramkę z naszego punktu widzenia.

- Graliśmy przeciwko świetnej drużynie, którą przyjemnie się ogląda i z którą masz szansę się sprawdzić. Stwarzając wiele dogodnych okazji wybiliśmy ich z gry. Strzeliliśmy dwa gole po świetnych wykończeniach.

- Uważam, że zagraliśmy na tyle dobrze, by zasłużyć na punkt.