Diabły w reprezentacjach

» 27 marca 2008, 13:48 - Autor: MastaH - źródło: wlasne
Wczoraj spełniło się marzenie Rio Ferdinand, który przywdział opaskę kapitańską podczas meczu Anglia-Francja. Samo spotkanie nie należało już do zbyt udanych, bowiem Synowie Albionu przegrali 0-1 na Stade de France.
» Kuszczak znów nie dostał szansy od Leo Beenhakkera
Trafienie Franka Ribery’ego w pierwszej połowie z rzutu karnego wystarczyło, aby zapewnić gospodarzom zwycięstwo w tym jakże prestiżowym spotkaniu. Warty uwagi jest także fakt, iż David Beckham zaliczył swój setny występ w barwach reprezentacji Anglii.

Pełne 90. minut rozegrali Owen Hargreaves i Rio Ferdinand. Wayne Rooney spędził na murawie 45. minut, podczas gry Wesa Browna zmieniono po 63. minutach gry. Po przeciwnej stronie nie wystąpił Patrice Evra, który cały mecz obserwował z ławki rezerwowych.

W Londynie, pomocnik Czerwonych Diabłów, Anderson, wszedł na boisko na ostatnie pół godziny w meczu popularnych Canarinhos z reprezentacją Szwecji. Spotkanie odbyło się na Emirates Stadium, a sam Anderson kiedy tylko dotknął piłki, był ‘nagradzany’ wymownym buczeniem przez londyńską publiczność. Podopieczni Dungi pokonali Skandynawów 1:0, a zwycięskiego gola zdobył Alexandre Pato.

Z dobrej strony pokazał się Darren Fletcher, podczas gdy Szkocja zremisowała 1-1 z Chorwacją na Hampden Park.

Tomasz Kuszczak w meczu Polski ze Stanami Zjednoczonymi nie wystąpił, i podobnie jak Patrice Evra, całe spotkanie spędził ‘grzejąc ławę’. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem reprezentacji USA 3-0.

Przez 74. minuty mogliśmy również oglądać Nemanję Vidica, reprezentującego barwy Serbii w przegranym 2-0 meczu z Ukrainą.

Ostatnim z Diabłów, który mógł wczoraj pokazać się na poziomie międzynarodowym, był Park Ji-Sung. Spotkanie Korei Pd. z jej północnymi sąsiadami odbyło się w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata i zakończyło się bezbramkowym remisem.