Szóstka - ulubiona liczba United?

» 16 stycznia 2008, 16:06 - Autor: Vex - źródło: wlasne
Swawola bramkowa w drugiej połowie spotkania z Newcastle United, kiedy to Manchester United zaaplikował Srokom sześć bramek była już trzecim przypadkiem w historii, kiedy Czerwonym Diabłom udała się ta sztuka.
» Sześć bramek w drugiej połowie spotkania, co miało miejsce w meczu z Newcastle nie było przypadkiem. United dokonują tego już po raz trzeci, jako jedyny klub z Premier League
Poprzednio dokonywali tego w sławnych potyczkach z Nottingham Forest oraz Ipswich Town. Żadnemu innemu klubowi z Premier League nie udało się dotąd strzelić sześciu bramek w drugiej połowie meczu.

Co więcej, Opta przygotowała listę meczy, w których jedna z drużyn strzeliła 6 lub więcej bramek. Widzimy, że dużo częściej pięć bramek padało w drugiej połowie spotkania, niż w pierwszej, kiedy piłkarze są wypoczęci.

Niektóre pamiętne przykłady wczesnych salw, to między innymi spotkanie Manchesteru United z Arsenalem zakończone 6-1, oraz zwycięstwo Kanonierów nad Southamptonem w 2003 roku, kiedy to strzelili pięć goli w ciągu pierwszych 25 minut.