LM: Milan pokonuje Liverpool

» 23 maja 2007, 22:54 - Autor: matheo - źródło: wlasne
AC Milan pokonał Liverpool FC 2:1 (1:0) w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla mediolańczyków zdobył Filippo Inzaghi. Honorowe trafienie dla „The Reds” uzyskał Dirk Kuyt. AC Milan po Puchar Mistrzów sięgnął po raz siódmy!
» Manchester United
Liverpool nie chcąc dopuścić do powtórki sprzed dwóch lat mecz zaczął bardzo rozważnie. Pierwszą akcję Anglicy przeprowadzili już w pierwszej minucie. Piłkę w pole karne zagrywał Steven Gerrard, ale nie doszedł do niej Jermaine Pennant. AC Milan odpowiedział rzutem rożnym w piątej minucie, który jednak nie przyniósł efektu bramkowego.

Mediolańczycy od początku meczu mieli bardzo zagęszczony środek pola. „The Reds” przyjęli natomiast wariant gry skrzydłami. W 10. minucie błąd popełnił Marek Jankulovski, który mógł kosztować Milan utratę bramki. W polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się Pennant, ale jego uderzenie obronił Nelson Dida. Podopieczni Rafela Beniteza nie pozostawali dużo miejsca Włochom i często gościli na połowie przeciwnika.

Na ataki Anglików „Rossoneri” odpowiedzieli strzałem Kaki w 16. minucie meczu. Brazylijczyk mocno uderzył zza pola karnego, lecz uderzenie pewnie obronił Jose Reina. Chwilę póĽniej Hiszpan uprzedził czyhającego w polu karnym Fillipo Inzaghiego.

Wraz z upływem minut Liverpool coraz śmielej zapuszczał się w pole karne Didy. GroĽnie w 32. minucie uderzał z blisko 30 metrów Johne Arne Riise, ale piłka powędrowała ponad poprzeczką. Milan jakby onieśmielony poczynaniami rywala nie potrafił skonstruować dobrej akcji.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu obejrzał Gennaro Gattuso. Gracz Milanu w 40. minucie nieprzepisowo powstrzymywał Xabiego Alonso.

Kiedy kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim powoli szykowali się na przerwę bramkę dla AC Milanu zdobył Filippo Inzaghi. Gol padł po faulu Alonso na Kace. Do piłki ustawionej na 22. metrze podszedł Andrea Pirlo, uderzył mocno w kierunku bramki a futbolówka odbijając się po drodze od Inzaghiego wpadła do siatki.

W przerwie meczu menadżerowie obydwu drużyn nie zdecydowali się na zmiany. Drugą połowę Liverpool rozpoczął od intensywnych ataków. Obrona Milanu umiejętnie jednak powstrzymywała napór rywala.

W 53. minucie żółtą kartkę obejrzał Jankulowski - defensor Milanu ostro potraktował Pennanta. Mediolańczycy mając przewagę bramkową kontrolowali przebieg meczu i często zwalniali tempo swoich akcji. W 58. minucie Benitez na boisko wprowadził Harrego Kewella. Australijczyk zastąpił Boudewijna Zendena. Chwilę póĽniej Pirlo groĽnie uderzał z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad bramką.

Najdogodniejszą sytuację po przerwie Liverpool miał w 62. minucie. Piłkę po błędzie Gattuso przejął Steven Gerrard. Kapitan „The Reds” wpadł w pole karne, przymierzył w kierunku długiego rogu, ale jego strzał obronił Dida. Anglik ponownie wystąpił w roli głównej w 72. minucie, kiedy to niecelnie uderzał zza pole karnego.

W 78. minucie Javiera Mascherano zmienił Peter Crouch. Na zmianę zdecydował się również Carlo Ancelotti. Jankulovskiego na placu gry zastąpił Kakha Kaladze. Zmęczony trudami spotkania Liverpool starał się atakować, ale to nie Anglicy strzelali dzisiaj bramki.

Inzaghi na siedem minut przed końcem zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu. Włoski napastnik wykorzystał świetne podanie Kaki, minął Reinę i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce rywala.

Liverpool nie mając już nic do stracenia rzucił się do desperackich ataków. Brak w defensywie mógł skończyć się opłakanie, kiedy na indywidualną akcję zdobył się Kaka. Brazylijczyka ubiegł jednak Riise. Chwilę póĽniej Crouch niecelnie uderzał zza pola karnego. W końcówce spotkania z boiska szedł Inzaghi, którego zmienił Alberto Gilardinio.

„The Reds” w 88. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Didy skierował Dirk Kuyt. Już w doliczonym czasie gry zza pola karnego nieudanie próbował uderzać Gerrard. To jednak wszystko na co było stać Liverpool środowego wieczoru. Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia zakończył spotkanie.

Zapraszamy na Redloga gdzie znajdziecie bramki i inne ciekawostki z meczu. Pippo - Pippy - 2-1