Hewson w reprezentacji Anglii

» 17 maja 2007, 17:30 - Autor: MastaH - źródło: wlasne
Młodziutki zawodnik Manchesteru United, Sam Hewson, zaliczył we wtorkowy wieczór kolejny występ w barwach reprezentacji Anglii U-19. Reprezentanci ‘Albionu’ przegrali z Rosjanami 2-0 w ramach ‘European Championship Elite Round’.
» Manchester United
Występ Hewsona był dobry, lecz na miano świetnego nie zasłużył. Mecz odbył się na stadionie drużyny Walsall FC, przed publicznością liczącą 4,780 widzów. Zawodnik United grający jako prawy pomocnik, został zmieniony w 65 minucie spotkania.

Pierwszą bramkę, po trzydziestu minutach gry zdobył Pavel Mamaev. Jako drugi na listę strzelców wpisał się Artem Dzyuba, który w 73 minucie zaskoczył Annersona strzałem z rzutu wolnego. Jednak Anglicy również mieli swoje okazje.

Wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Pierwszą sytuację Hewson miał w 21 minucie, jednak nie zdołał on dosięgnąć piłki zagrywanej przez zawodnika Chelsea – Michaela Mancienne. Gracz Manchesteru próbował jeszcze zaskoczyć bramkarza gości mocnym uderzeniem z dystansu, jednak strzał ten przeleciał tuż nad poprzeczką.

Kolejny występ młodego zawodnika odbędzie się najprawdopodobniej w czwartek, w meczu przeciwko reprezentacji Holandii na stadionie Coventry City. Jeśli Anglicy chcą dalej liczyć się w turnieju, muszą ten mecz wygrać.

A oto lista piłkarzy, którzy wystąpili we wtorkowym spotkaniu przeciwko reprezentacji Rosji U-19:

Jamie Annerson (Sheffield United), Elliot Omozusi (Fulham), Scott Golbourne (Reading), Fabrice Muamba (Birmingham City), Jack Hobbs (Liverpool), Michael Mancienne (Chelsea), Sam Hewson (Manchester United) (Chris Martin, Norwich City 64), Michael Johnson (Manchester City), Danny Haynes (Ipswich Town), Hogan Ephraim (West Ham United), Adam Hammill (Dunfermline) (Rossi Jarvis, Norwich City 81)