Rezerwy: Newcastle ogrywa United

» 14 kwietnia 2007, 09:14 - Autor: JoJo - źródło: wlasne
Piłkarze Rezerw Manchesteru United nie wykorzystali szansy zwiększenia przewagi w ligowej tabeli nad drugim Middlesbrough i dość nieoczekiwanie przegrali 0-2 z Newcastle, które plasuje się w dole tabeli.
» Manchester United
Sroki już w pierwszej połowie zdobyły dwie bramki, a United nie potrafiło do końca spotkania podnieść się po tym uderzeniu. Jeszcze przed przerwą przed szansą zdobycia bramki stanął Dong Fangzhuo, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Ustawienie United wydawało się naprawdę mocne. Bramki jak zawsze strzegł Tom Heaton. W defensywie zagrali Kieran Lee, Michael Lea, Craig Cathcart oraz Sean Evans. W środku pomocy, partnerem Chrisa Eaglesa był Floribert Ngalula, a na skrzydłach wystąpili Jamie Mullan oraz Michael Barnes. Atak to oczywiście Dong i grający na pozycji wysuniętego napastnika - Aaron Burns.

Pierwszą bramkę dla Newcastle zdobył David Edgar – ten sam piłkarz, który wpisał się także na listę strzelców w seniorskiej drużynie przeciwko Diabłom. Drugi gol wpadł dokładnie sześć minut póĽniej. Andy Carroll pędząc skrzydłem nie dał się zatrzymać obrońcom United i po precyzyjnym uderzeniu pokonał Heatona.

United miało nadzieję zmienić jeszcze rezultat spotkania i na boisku pojawili się James Chester oraz Burns.

Pod koniec spotkania, Dong po raz drugi znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał został zablokowany.

United obecnie przoduje w ligowej tabeli ze skromną przewagą jednego punktu. Piłkarze United rozegrali także o jedno spotkanie więcej niż drugi w tabeli zespół Boro.