Podsumowanie zmagań międzynarodowych

» 29 marca 2007, 12:53 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Cristiano Ronaldo i Nemanja Vidic mieli okazję wystąpić na tej samej murawie, podczas wczorajszego meczu w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2008. Jednak nie byli jedynymi piłkarzami grającymi na co dzień w barwach Manchesteru United, którzy brali udział w spotkaniach kwalifikacyjnych. Poniżej znajdziecie najważniejsze wybrane informację o pozostałych poczynaniach Diabłów.
» Manchester United
Reprezentacje narodowe Serbii i Portugalii podzieliły się punktami w zremisowanym spotkaniu piłkarskim 1-1, które odbyło się w Belgradzie. Tiago nie okazał zbyt dużego szacunku gospodarzom, bowiem już pięć minut po gwizdku rozpoczynającym mecz, pokonał bramkarza Serbskiego. Jednak osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy, zawodnik o nazwisku Bosko Jankovic strzelił bramkę i doprowadził do remisu, który utrzymał się już do końca.

Tomasz Kuszczak nie miał okazji wystąpić w zwycięskim meczu przeciwko Armenii, które całe obejrzał z ławki rezerwowych. Dzięki bramce innego Polaka Macieja Żurawskiego na 1-0, Polska zajmuję obecnie pierwsze miejsce w grupie A, mając pięć punktów przewagi na pozostałymi zespołami.

Obrońca Rio Ferdinand zaliczył pełne 90 minut, w kwalifikacyjnym pojedynku pomiędzy reprezentacją Anglii i Andory. W głównej mierze pomocnik Steven Gerrard i napastnik David Nugent przyczynili się do środowego sukcesu ekipy Steve McClarena. Zdobywając bramki w drugiej połowie widowiska. Po pierwszych regulaminowych 45 minutach, na tablicy wyników widniał rezultat 0-0. Jednak po kolejnych było już 3-0.

Wayne Rooney nie mógł zaliczyć wyżej opisanego spotkania do udanych. Grał bardzo ostro i został ukarany przez sędziego żółtą kartką, zanim zszedł z boiska, zmieniony przez Jermaine'a Defoe. Młody Anglik poniesie konsekwencje, ponieważ nie będzie mógł wystąpić w kolejnym pojedynku reprezentacji z Estonią, który odbędzie się w czerwcu. Inny z zawodników Manchesteru United, Michael Carrick oglądał całe widowisko z ławki rezerwowych, bowiem z jego usług nie zdecydował się skorzystać McClaren.

Jonny Evans spędził na murawie całe 90 minut w meczu przeciwko Szwedom, rozgrywając tym samym piąty mecz w barwach drużyny narodowej. Irlandia Północna wygrała 2-1 po obydwu bramkach uzyskanych, dzięki dobrej dyspozycji strzeleckiej David Healy. Honorowe trafienie dla Szwedów uzyskał Johan Elmander. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Lawrie Sancheza awansowali na pierwsze miejsce w grupie.

Ryan Giggs strzelił bramkę w spotkaniu przeciwko ekipie San Marino, które odbyło się na Millennium Stadium. Skrzydłowy Czerwonych Diabłów rozpoczął strzelanie w Walijskiej ekipie już w trzeciej minucie. PóĽniej trafiali już tylko Gareth Bale i Jason Koumas. Końcowy rezultat widniejący na tablicy wyników to 3-0.

John O'Shea miał okazję zostać jednym z zawodników, którzy w dużej mierze przyczynili się do zwycięstwa Irlandii nad Słowacją. Cenne trzy oczka zapewnił napastnik grający w klubie Reading, Kevin Doyle. W tej chwili drużyna Irlandczyka znajduję się na trzecim miejscu w grupie D. Mając tyle samo punktów co Czechy i Niemcy, lecz więcej rozegranych dotychczas spotkań i gorszy bilans bramkowy.