Rezerwy United bezbramkowo remisują

» 16 lutego 2007, 14:07 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Zespół rezerw Manchesteru United zremisował 0:0 ligowe spotkanie, w którym podopieczni Paula McGuinnessa zmierzyli się na wyjeĽdzie z Boltonem Wanderers. Pojedynek pomiędzy obydwoma drużyna obfitował w wiele dogodnych sytuacji ze strony gości, aczkolwiek nie potrafi ich zamienić na jakąkolwiek bramkę popisując się wręcz rażącą nieskutecznością.
» Manchester United
Brian McClair, Jim Ryan, Jamie Mullan, Chris Eagles, Kieran Lee oraz Dong Faungzhuo stanowili dosyć spore zagrożenie pod bramką przeciwka, lecz za każdym razem golkiper The Whites, Ali Al Habsi popisywał się znakomitymi interwencjami mocno przytulając piłkę w swoim kierunku. Urodzony w Omanie golkiper spisywał się fenomenalnie oraz między innymi obronił podwójny strzał ze strony Chrisa Eaglesa oraz Kierana Lee.

David Tompson próbował również swojego szczęścia oddając groĽne strzały z dystansu, lecz żaden z nich nie potrafił skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Lee Crocketta będącego tego dnia w wysokiej formie. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej polski kapitan rezerw Boltonu Wanderers, Jarosław Fojut wykopał piłkę poza stadion.

Jamie Mullan oraz Chris Eagles byli zdecydowanie najlepszymi zawodnikami Manchesteru United w pierwszej odsłonie tego spotkania. Właśnie ten pierwszy z wymienionych stwarzał największe zagrożenie pod bramką przeciwników, natomiast jego uderzenie z dziesiątej minuty meczu powędrowało minimalnie obok słupka bramki. Aczkolwiek przynajmniej w tym pojedynku nie udało mu się wpisać na listę strzelców.

W drugiej połowie spotkania zespół Boltonu Wanderers ruszył do ataku, lecz bez skutecznie. Jeden z piłkarzy Czerwonych Diabłów, Aaron Burns wszedł w 72' minucie na boisko zmieniając jednego ze swoich kolegów i już przy pierwszym dotknięciu piłki mógł zdobyć bramkę po dośrodkowaniu Chrisa Eaglesa, lecz po raz kolejny świetną interwencją popisał się Ali Al Habsi, który skutecznie złapał piłkę.

Ostatecznie pojedynek pomiędzy obydwoma zespołami zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast bezbarwna postawa Manchesteru United mogła budzić dużą frustrację oraz niedosyt wśród sympatyków Diabłów oraz sztabu szkoleniowego.

Na chwilę obecną rezerwy Manchesteru United zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem szesnastu punktów po ośmiu rozegranych spotkaniach. Strata do pierwszeogo Middlesbrough wynosi sześć "oczek", aczkolwiek podopieczni Paula McGuinnessa rozegrali o dwa pojedynki mniej niż zespół Boro, więc jeżeli United wygra dwa zaległe spotkania, to będą mieli identyczną ilość punktów, co drużyna liderów.

Bolton Wanderers 0:0 Manchester United
United: Crockett, Eckersley, Cleverley, Lea, Chester, Lee, Mullan, Hewson, Barnes (72' Burns), Eagles, Dong.