U-18: United 2:0 Palace

» 30 stycznia 2007, 23:49 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Drużyna United do lat 18-stu wywalczyła awans do szóstej rundy młodzieżowego FA Cup, po tym jak we wtorkowym spotkaniu na Ewen Fields odprawiła z kwitkiem 2-0 zespół Crystal Palace.
» Manchester United
Podopieczni Paula McGuinnessa w następnym, już ćwierćfinałowym meczu zagrają przeciwko Barnsley bądĽ Birmingham City. Spotkanie tych drużyn odbędzie się jutrzejszego wieczora. United powinno spokojnie zapewnić sobie miejsce w półfinale i zmierzyć się z którymś ze zwycięzców starć Arsenal / Bristol i Cardiff / Sunderland.

Pomocnik Sam Hewson dał Czerwonym Diabłom prowadzenie w 36 minucie. Mocne uderzenie po ziemi nie dało szans bramkarzowi Palace - Martinowi Pearsonowi. Przy golu dobrą akcją na skrzydle popisał się Danny Welbeck. Asystę zaliczył zaś Eagles.

Febian Brandy i Welbeck mieli szanse na podwyższenie wyniku jeszcze przed przerwą, lecz pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0. Po zmianie stron Crystal wzięło się do roboty i golkiper Manchesteru - Ben Amos musiał wykazać się w wielu sytuacjach.

Jednakże chłopcy McGuinnessa zagwarantowali sobie miejsce w finałowej szesnastce w 71 minucie, kiedy to Pearson zagrał futbolówkę do Brandy'ego. Temu nie pozostało nic innego, jak umieścić ją w siatce. Napastnik United był przekonany nawet, że jego strzał obroniono, ale sędzia uznał, że piłka całym obwodem przekroczyła linię.

Młodzi piłkarze kontynuują tym wynikiem swoją świetną passę podczas tego sezonu. Strzelili bowiem w spotkaniach pucharowych 7 bramek w 3 meczach, przy czym zawsze zachowywali czyste konto. W trzeciej rundzie Manchester wygrał z drużyną Scunthorpe 3-0 wręcz deklasując rywala. Następnie w czwartej bez najmniejszych problemów ograł Southampton 2-0, aby w kolejnym meczu rozegranym we wtorek pokonać Palace.

Czerwone Diabły dzielą teraz tylko dwa starcia od finałowej potyczki. Mimo, że przed nimi ciężka praca do wykonania, to mogą powoli zacząć marzyć o dziesiątym triumfie w tych rozgrywkach.