Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

United to już przeciętniak

Djerba
Dodano: 09.09.2019, 11:40
Temat zedytowany dnia 09.09.2019 11:47 przez Djerba

Witam. Długo korciło mnie, by się tu zarejestrować i podzielić swoją opinią. Koniec końców, piszę tutaj, bo część osób nie rozumie stanu rzeczywistego.

United to już nie jest żaden potentat, nawet drużyna, która ma szanse bić się o 2-3 miejsce. Po prostu mamy za słaba kadrę, niedoświadczonego trenera. Może wydaje wam się, że taki drugi Ferguson zdobyłby majstra z grupą przeciętniaków, ale to już nie te czasy. Futbol poszedł mocno do przodu, jest teraz wielu wartościowych graczy, taktyka gry również się zmieniła, City czy Barcelona są daleko z przodu. Nie wzmacniamy kadry, gramy jakimiś prostymi schematami, nie mamy prawego skrzydła i środka pola, nie mamy również klasycznej 9. Reszta co jest, to poza kilkoma grajkami, średniaki, którzy mogliby grać w Evertonie lub West Hamie i tam by się świetnie wpasowali, niczym by nikt od nich wyraźnie nie odstawał i zrozumcie to. Nie mamy nawet żadnej karty przetargowej w pozyskiwaniu graczy, bo każdy wie, że United to bardzo źle zarządzany klub, z niepewną przyszłością i toksyczną atmosferą w szatni. Na tę chwilę nie stać nas na więcej jak to 5-6 miejsce i uważam, że wyniki są adekwatne do siły zespołu. Stąd nie rozumiem tego lamentu, po prostu gramy tak, na ile jesteśmy silni. Z całym szacunkiem, ale każdy mocny klub robi roszady po sezonach, a u nas jest SYNDROM ZBIERACTWA I KOLESIOSTWO. Wyobrażacie sobie, żeby w City grał 8 lat taki koleś jak Young? Żeby trzymali na siłę pełno szrotu? U nas taki Rojo gra już 5 lat, Darmian też był długo. Nie wspomnę o innych "wynalazkach", których nikt się nie chce pozbyć. Zaraz ktoś napisze "To idź kibicować City albo Barcelonie". Spoko, ja kibicuję United, ale po prostu koło pewnych rzeczy się przejść nie da. To logiczne, że żeby być potentatem, trzeba mieć mocną kadrę, a nie takich piłkarzy, którzy posłodzą, że kochają klub, pobiegają, postarają się. Jak chcecie taki klub, to możecie z klasy okręgowej kibicować jakiejś drużynie, gdzie gra banda kumpli i prezesem jest ich starszy kolega, który niedawno skończył karierę. I właśnie tak wygląda United. Podsumujmy

Jones,Rojo,Bailly - Prości rzemieślnicy, naprawdę średniej klasy obrońcy. O ile ten pierwszy miewał przebłyski i zagrał kilak super meczów, to nie jest to stoper XXI wieku. Jest surowy technicznie, zdarzają mu się karygodne babole. Poza brakiem techniki i przeciętną klasą, łączy ich jeszcze kontuzjogenność. Trzymamy tych gości już kilka ładnych lat i nic z tego nie mamy. Nikt się nie chce z nimi pożegnać, bo po pierwsze nikt nie chce do nas przyjść, a po drugie, to my mamy syndrom zbieractwa i z samej sympatii chyba nikt się z nimi nie pożegna. Cała trójka nawet jak gra DOBRZE, to i tak nie jest to poziom TOPU PREMIER LEAGUE. A nie można kadra na miarę Wolves zdobyć mistrzostwa.

Ashley Young - Mój ulubieniec. Facet, który miał świetny pierwszy sezon, a potem wygrzewał krzesełka na ławce i trybunach. Największe nieporozumienie [oh. wait. Może prawie największe, ale o tym zaraz] w historii tego klubu. Technicznie słaby, mało myślący i nie posiadający żadnego, szczególnego atutu, którym by mógł się pochwalić stojąc obok takich grajków jak Bernardo Silva, Eden Hazard, Raheem Sterling czy Mohammed Salah. Zaraz ktoś przytoczy, że kogoś tam Young nakrył czapką. Spoko, a ile razy jakiś przeciętny obrońca zatrzymał gwiazdę? To się zdarza, nie zawsze te wielkie drużyny miażdżą słabiaków i wbijają w ziemie obrońców. Young jest do bólu przenikliwy. Przekłada na prawą, potem na lewą, znowu prawa i wrzutka. On to robi tak na oślep, że potrafi wrzucić piłkę, nawet gdy nikogo nie ma w polu karnym. Facet mógłby odejść do Championship, ale, o zgrozo, zakłada opaskę kapitańską United. SYMBOL PRZECIĘTNYCH LAT Manchesteru United. Można powiedzieć, że to ognisko tego problemu i on zawsze stał na czele beznadziejności.

Jesse Lingard - Największe nieporozumienie w kadrze, faktycznie. Facet bez jakichkolwiek umiejętności. Jedyne co ma, to tak zwany "Social skill". Jest lubianym, niedojrzałym chłopaczkiem, wiecznym nastolatkiem. Zdarzyło mu się kilka dobrych meczów, ale gdybyśmy lata temu zostawili takiego Zahę, który kopie w Crystal Palace, to może byłby i jeszcze lepszy. Lingard to piłkarz, co dostał najwięcej szans. Nikt nie miał ich tyle, co on. Kompletnie nieprzydatny, bez większych umiejętności, bez skilla. Drybling - nie, strzał - nie, rozegranie - nie, akcje sam na sam - nie. Jedyne, to szybkość i bieganie w kółko, jak pies za kijem. Facet ma 27 lat, ale wciąż określany jest jako młody wilczek i nadzieja z akademii XD To po prostu nie mieści się w głowie, do tego ten as poprosił o koszulkę z numerem 7, będąc jednocześnie piłkarzem nie tylko jednym ze słabszych, ale o najmniejszym potencjale. Jak dla mnie, to jest ten sam miot z naszej akademii, co Gibson czy Cleverley. Nie chcę go porównywać nawet [tak, wiem, że ci nie będą z akademii] do Andersona czy Welbecka, bo oni są dużo bardziej "zasłużeni" i swego czasu potrafili przez chwilę zagrać dobrą piłę, Lingard to zagra jeden dobry mecz na 10 i dla jego zwolenników jest to udany sezon. Natomiast od dłuższego czasu, to on nie gra nic. Jego statystyki wołają o pomstę do nieba, gość przez całą karierę tu wykręcił takie staty, jak przeciętny grajek w PL, zrobi w dwa sezony. Jak dla mnie, to może nawet Premier League to za wysokie loty dla tego Pana, skoro James przyszedł tu z Championship, nie będąc najlepszym zawodnikiem w lidze i nakrywa tego gościa czapką na starcie.

Marcus Rashford, Anthony Martial - To są piłkarze z potencjałem, który jest mocno ograniczany przez słabiutką kadrę MU. Nie są to grajki, którzy wezmą ciężar gry i poprowadzą klub do mistrzostwa. Dawniej tacy piłkarze, to byli wprowadzani do jedenastki, ale nie grali pierwszych skrzypiec w klubie. Ronaldo nie stał się liderem odrazu. Niestety Martial nie miał takiej szansy. Ma już 24 lata i jego rozwój się zatrzymał, z Rashfordem zaczyna być podobnie. Wieczne talenty, ale nic więcej. Nie twierdzę, że w tym wypadku teza jest w stu procentach prawdziwa, ale na pewno nie mieli inspiracji, kogoś, kogo chcieli dogonić, nie mieli od kogo się uczyć i czerpać wzorca i nie dźwignęli tego ciężaru, bo mieli za mało doświadczenia. Może, gdyby była to DRUŻYNA i wszyscy byliby młodymi i gniewnymi z dużym potencjałem, to by dało radę zrobić z nich liderów, ale nie w kadrze, gdzie większość to zwykli kopacze i ciągnąć wózek mają najmłodsi piłkarze. Oby taki sam los nie spotkał Daniela Jamesa, ale już się na to zapowiada, że własnie tak będzie

Andreas Pereira,Diogo Dalot,Alex Tuanzebe,Scott McTominay - Zwykłe przeciętniaki. Może każdy z nich ma trochę potencjału, ale w żadnym innym, tak powaznym klubie, nie grałyby takie elementy. Najlepsze jest to, że połowa z nich, może czasami liczyć na występy w pierwszym składzie. McTominay to nominalny ofensywny pomocnik, z którego zrobiono defensywnego, dlatego, że jest duży i drewniany. Nie ma w nim ani odrobiny finezji, nie wyróżnia się niczym. Jeśli przyrównamy go do Rodriego,Jorginho,Casemiro, to po prostu widać przepaść. Jak chcemy grać na takim poziomie, co najlepsi, to po prostu nie możemy pozwalać sobie na zapychanie składu piłkarzami, którzy równie dobrze mogliby iśc na wypożyczenie do średniaka ligowego i wcale by się nie wyróżniali. Tuanzebe to kolejny mit akademii, tak jak wielu innych. O Dalocie nie wspomnę, wyjęty z rezerw Benfici XD Do tego szklanka. Nie jest zły, ale jest wielu takich jak on

Paul Pogba, David de Gea - To są jedyni piłkarze z United, których można określić jako klasa światowa. W formie grają super. Problem w tym, że zaczęli wpasowywać się do przeciętności klubu, stracili formę, a czasem nawet sabotują grę. Po tym, co napisałem wyżej, jeśli zrozumiecie, to wcale nie dziwcie się, że oni chcą odejść. Tu czekają ich lata stagnacji, braku rozwoju i trofeów i szykan. Taka jest prawda.

Juan Mata, Nemanja Matić - Tego pierwszego nie powinno być już od dawna, bo formę stracił dawno temu, ostatni raz miał ją za van Gaala. Ten drugi po prostu się nie sprawdza i po sezonie też powinien odejść, bo tygodniówkę pobiera dużo większa niż taki McTominay, który go wyrzucił z jedenastki. Jak mamy mieć przeciętniaka na ławie, to wystarczy jeden. Aczkolwiek ja bym wolał Maticia, bo on chociaż sprawdzony, a Scott to może i sprawdzony, ale w championship.

Sami widzicie, że United w tej chwili nie jest żadnytm poważnym klubem, co najwyżej solidnym ligowcem, aspirującym do gry w Lidze Europy i to wszystko. Jest takie przysłowoe "Z gówna bata nie ukręcisz". Nie zrobimy super drużyny z przecietniaków. Nawet, jeśli udałoby się stworzyć zgrany team na pdoobne Atletico "jeden za wszystkich,. wszyscy za jednego" to nasza kadra i tak jest za słaba na mistrzostwo. Atleti ma ją dużo lepszą, nie oszukujmy się. Tu trzeba budować wszystko od nowa i to jest jedyne wyjście.
asart
Dodano: 09.09.2019, 22:57
przeciętny tekst, przeciętna analiza, przeciętne wnioski, co tu wiele pisać. Jak już się posiliłeś o taką rozbudowaną (przeciętną) opinię na temat mojego ukochanego zespołu to może znajdź jeszcze trochę rysika aby dokończyć (przeciętne) dzieło i opisać chociaż całą podstawową jedenastkę. Nawet nie chce mi się szukać aspektów z którymi na pewno bym się zgodził, tak to opisałeś, po prostu ta Twoja opinia jest (przeciętna) jednostronna. Kolejny dzień, kolejny frustrat, znowu narzeka.
Djerba
Dodano: 10.09.2019, 11:08
Przeciętny to jest twój intelekt, jesteś zbyt płytki, by to zrozumieć i dalej będziesz pisać bzdury, cieszyć się z wymęczonego 1:0 z Watfordem, albo cisnąć hejterów, gdy City nam wklepie 4 do zera.

Jesteś po prostu tak przeciętny intelektualnie, że nie dociera do ciebie, jak potoczyły się losy tego klubu. I taki właśnie przeciętny i prosty człowiek jak ty, nie powinien decydować o niczym, poza swoimi potrzebami fizjologicznymi.
asart
Dodano: 11.09.2019, 10:11
Miałem nadzieje ze jednak pójdziesz w innym kierunku, dodasz trochę obiektywizmu ale jednak lepiej (przeciętnie) mnie obrazić cóż nie wiem czy wiesz ale inwektywy w internecie normalnych ludzi nie ruszają
Djerba
Dodano: 11.09.2019, 11:23
Przecież to jest czysta prawda i potwierdzają to wyniki i gra poszczególnych piłkarzy. Myślisz, że taki Real czy Barcelona weszliby na szczyt z takimi przeciętniakami jak Young,Lingard,Perreira,Jones,Rojo,McTominay etc?
asart
Dodano: 12.09.2019, 11:35
Gościu! to odpal sobie fife i ich sprzedaj, teraz się o coś pytasz? Już pokazałeś ze polemika z Tobą nie ma sensu
Reno

Dodano: 24.09.2019, 18:20
Ten tekst to jest przecietniak, niczego nie odkryles. W calym tekscie nie ma zawartej ani jednej swiezej mysli. Dobrze, ze nie czytalem do konca, bo straconych chwil zycia nikt mi nie zwroci.
pawel159

Dodano: 26.10.2019, 19:39
w sumie to hejtłeś całą drużynę fakt nic ciekawego
LearningtoFly
Dodano: 27.10.2019, 23:56
Djerba 100% racji stety, niestety.
Pady

Dodano: 13.11.2019, 07:51
Bardzo przeciętny tekst, niestety straciłem kilka minut na jego przeczytanie, nic nie odkryte w dodatku wrzucenie młodych piłkarzy jak Dalot, Tuanzebe i Mctominay do reszty przeciętnych z którymi bym się zgodził.
Matić, Lingard, Pereria, Mata,Young, Jones, Rojo,Bailly, Smalling i Sanchez
Dokładnie 10 zawodników wiadomo że nie pozbedziemy się 10 zawodników i sprowadzimy nowych w jednym oknie, ale powinniśmy to w 3 okienka wdrożyć, w zimę 3 zawodników w lato 4 i już w przyszłym roku powinniśmy mieć kadrę która może wreszcie pomyśleć o spokojnym Top4 i walce o mistrza.
manutdfan89
Dodano: 14.11.2019, 00:02
Post zedytowany dnia 14.11.2019 00:03 przez manutdfan89

Co jak co, ale post użytkownika Djerba jak i cała dyskusja mnie rozbawiła Po części zgadzam się z tym, że to już nie jest tak napakowana gwiazdami ekipa jak kiedyś, ale myślę, że trochę przesadzasz. Moim zdaniem jest potencjał w tym składzie, a fakt że ostatnio wyszliśmy najmłodszą jedenastką tylko dodaje mi nadziei , że ten klub ma przed sobą ciekawą przyszłość. Szczerze to się uśmiałem

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Nasza kadra » United to już przeciętniak

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania