Jesse Lingard sfinalizował egzotyczny transfer

» 7 marca 2026, 09:22 - Autor: matheo - źródło: Corinthians
Jesse Lingard będzie miał kolejny ciekawy klub w swoim piłkarski CV. Wychowanek Manchesteru United związał się kontraktem z brazylijskim Corinthians, gdzie spotka byłego kolegę z ekipy Czerwonych Diabłów – Memphisa Depaya.
Jesse Lingard sfinalizował egzotyczny transfer
» Jesse Lingard do końca roku będzie bronił barw Corinthians | Fot. Corinthians
Lingard poszukiwał nowego klubu od stycznia, kiedy to rozwiązał swoją umowę z koreańskim FC Seoul. O Anglika podpytywało wiele klubów, ale ostatecznie zawodnik zdecydował się na przeprowadzkę do Brazylii.

Jesse Lingard zostanie pierwszym Anglikiem w historii, który zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii. Umowa 33-latka będzie obowiązywać do grudnia 2026 roku.

– Powód, dla którego podpisałem kontrakt jest bardzo prosty. Ta przygoda bardzo mnie cieszy. Energia, którą otrzymałem, wysiłki podjęte przez klub, przyjęcie przez kibiców. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem – stwierdził Lingard w rozmowie z oficjalną stroną Corinthians.

– Może gramy w Europie na wyższym poziomie, ale nie można zaprzeczyć, że autentyczny futbol wywodzi się z Brazylii. To jest Mekka futbolu – dodał wychowanek Manchesteru United.

Jesse Lingard w barwach Corinthians będzie występował z nietypowym numerem na koszulce – 77.




TAGI


« Poprzedni news
Manchester United wycenił Onanę na zaporową kwotę
Następny news »
Manchester United bez Ligi Mistrzów może zapomnieć o transferach dwóch piłkarzy

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (4)


MU1212: Ta strona zeszła na psy że trzeba wrzucać posty o byłych piłkarzach Man United takich jak Lingard.
» 9 marca 2026, 10:03 #4
patryk211290: Ten gość od 2022 roku nie jest naszym piłkarzem. Wy serio nie macie już co tu wrzucać dla kliknięć.....
» 8 marca 2026, 19:01 #3
Chris425: Jest I młody wilczek z potencjałem.
Myślę, że teraz grałby w jakimś Wolverhampton jeśli odszedłby swojego czasu do "młotów".
» 7 marca 2026, 12:49 #2
Gavi14: Lingardinho Gaucho
» 7 marca 2026, 10:55 #1
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.