Michael Carrick do końca sezonu 2025/2026 będzie pełnił rolę trenera pierwszego zespołu Manchesteru United. Razem z Anglikiem na Old Trafford pojawił się nowy sztab szkoleniowy.
» Michael Carrick skompletował swój sztab szkoleniowy w Manchesterze United | Fot. MUTV
Asystentem Carricka w Manchesterze United będzie doświadczony Steve Holland. 55-latek pełnił rolę asystenta Garetha Southgate’a w reprezentacji Anglii, a wcześniej pracował w Chelsea. W sztabie szkoleniowym pojawi się też Jonathan Woodgate, z którym Carrick współpracował w Middlesbrough.
Pracę na Old Trafford będą kontynuowali Jonny Evans oraz Travis Binnion, którzy w ostatnich dniach pomagali Darrenowi Fletcherowi. Rolę trenera bramkarzy Manchesteru United w dalszym ciągu będzie pełnił Craig Mawson.
– Znalezienie równowagi w sztabie szkoleniowym było najważniejsze. Szczerze mówiąc, to wiem dużo o klubie. Trochę się zmienił, odkąd odszedłem, ale pod pewnymi względami jest to dobra rzecz. Mam tu na myśli pewną świeżość – stwierdził Carrick w podkaście Inside Carrington.
– To było ważne w kontekście sztabu szkoleniowego. Chodziło o to, aby był mocny, aby mógł realizować różne zadania, miał inną charakterystykę i dynamikę, inne doświadczenia. Jestem zachwycony, że udało się zebrać taką grupę.
– Steve Holland ma niesamowite doświadczenie, pracował w Chelsea i przechodził przez podobne scenariusze, takie jak zmiana menadżera. Radził sobie z tym i odnosił sukcesy.
– Długo znam też Jonathana, jest bardzo lojalny. Ma dużą wiedzę. Daje mi poczucie równowagi. Rzuca mi wyzwania, naciska na mnie, tak robił przez ostatnie trzy lata i będzie to robił nadal.
– Odnośnie Travisa, to w Manchesterze United chodzi o młodych zawodników. Trzeba współpracować z akademią, mieć dla zawodników nakreślone ścieżki, rozwijać ich i pracować, a także naciskać, kiedy tego potrzebują. Odegra w tej kwestii ważną rolę.
– Jonny jest kimś, kto jest bardzo mi bliski i reprezentuje wszystko, co szanuję i doceniam. Ma niesamowitą wiedzę. Pokonał tutaj wszystkie szczelne. Jest w tym klubie i go doskonale rozumie.
– Wie, jak wygląda tutaj każdy dzień i ma niesamowite doświadczenie, które przekazuje zawodnikom. Mamy więc dobrą równowagę osobowości, charakterów, wiedzy i doświadczenia. Jestem zadowolony z tego sztabu, bo czeka nas wielka praca do wykonania. Czujemy, że możemy ją wykonać – dodał Carrick.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.