Klopp wyjawił, dlaczego odrzucił ofertę Manchesteru United
» 20 października 2025, 16:09 - Autor: matheo - źródło: Diary of a CEO
Juergen Klopp przed podjęciem pracy w Liverpoolu miał ofertę z Manchesteru United. Niemiecki szkoleniowiec w podkaście Diary of a CEO wyjawił, dlaczego nie zdecydował się przyjąć propozycji od klubu z Old Trafford.
» Jurgen Klopp pełni rolę globalnego szefa piłki nożnej w Red Bullu | Fot. Press Focus
Klopp pełni obecnie rolę globalnego szefa piłki nożnej w Red Bullu, a wcześniej przez lata święcił sukcesy z Liverpoolem. Kariera niemieckiego szkoleniowca mogłaby potoczyć się inaczej, gdyby w 2014 roku zdecydował się zastąpić Davida Moyesa w Manchesterze United. Niemiec pełnił wówczas rolę trenera Borussii Dortmund.
– To trudne, bo nie rozmawiamy prywatnie. Ale są pewne powody. Głównie chodziło o ludzi, z którymi rozmawiałem i nie podobało mi się to. Manchester United mówił o swojej wielkości. Mówili: „Pozyskamy wszystkich piłkarzy, których chcemy. Sprowadzimy tego, tego i tamtego”. Siedziałem tam i pomyślałem sobie: „co?” – stwierdził Klopp.
– To nie był mój projekt, nie czułem, że jest to mój projekt. Czas nie był odpowiedni, ale przede wszystkim to nie był ten projekt. Nie chciałem sprowadzać Paula Pogby, choć jest to świetny piłkarz. Takie rzeczy zazwyczaj nie działają.
– Albo Cristiano Ronaldo, mój Boże, wszyscy wiemy, że to najlepszy piłkarz razem z Lionelem Messim. Jego powrót nigdy by nie pomógł. W 2013 roku nie chodziło o Cristiano, może z Paulem byłoby inaczej. Ale nie byłem przekonany co do pomysłu: „Sprowadzimy najlepszych piłkarzy i jedziemy”.
– Nie chodziło o piłkę. Siedziałem tam i uznałem, że to nie dla mnie. Później pojawił się czysto piłkarski projekt i fantastyczna rozmowa z Mike’em Gordonem z Fenway Sports Group. To również było bardzo ważne. Po tej rozmowie chciałem być jego przyjacielem, to był tak miły gość. To co wydarzyło się później było naprawdę wyjątkowe – dodał Klopp.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Komentarze (7)
StewieGriffin: Klopp to dla mnie najbardziej przehajpowany trener ostatnich lat. Jeżeli dobrze pamiętam to 9 lat w Live, 8 pełnych sezonów i jedynie jeden tytuł mistrzowski. Oczywiście dołożył do tego LM, ale na krajowym podwórku szału nie zrobił. I tutaj od razu tłumaczę - czy uważam, że Klopp to dobry trener? Tak, nawet bardzo. Czy zrobił z przeciętniaka jakim był wtedy Liverpool drużynę, która jest pewniakiem do top 4? Oczywiście. Jednak moim zdaniem jest to trener o półkę niżej niż Guardiola czy Ancelotti, z którymi jest stawiany na równi. Mam świadomość, że jego rywalizacja z Hiszpanem była dość wyrównana jednak praktycznie zawsze na koniec to Pep był górą. Niemcowi jednak zawsze czegoś brakowało, być może tylko detali, ale jednak.
Spadkobierca: Może nie tyle nie chciał co nie wierzył, że CR7 będzie w tamtym czasie do wyciągnięcia z Realu. Ewentualnie nie chciało mu się bujać z tak gigantycznym ego, gdzie jeszcze mu Pogbę proponowali do kompletu.
s4m: Jeśli faktycznie tak było to tylko utwierdza w przekonaniu jak ponad przeciętnym trenerem jest Klopp. Czuł pismo nosem. U nas pycha krążyła przed upadkiem. Po latach w Borussii i rywalizacji z Bayernem który mógł sobie pozwolić na każdego i konsekwentnie podkradał mu najlepszych z Borussi w United mógł dostać każdą zabawkę świata. Mimo to już wtedy wiedział że to nie tu leży problem i to nie gra komputerowa że wystarczy nasprowadzać gwiazdy i wszystko będzie grać samo. Dziś możemy sobie tylko pluć w brodę że w United na górnym szczeblu pracowali totalni ignoranci.
Gintoki: a pewnie jednym powodem dla ktorego juz takich pilkarzy nie sprawdzamy jest to ze nie chca u nas grać :D bo jestem pewny ze gdyby taki mbappe chcial u nas grac to wysokie wyngrodzenie w tym przypadku nie bylo by zadnym problemem :)
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.