Bruno Fernandes otworzył konto bramkowe na EURO 2024

» 22 czerwca 2024, 20:51 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Bruno Fernandes wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu reprezentacji Portugalii z Turcją (3:0). Drużyna kapitana Manchesteru United zapewniła sobie awans do fazy pucharowej EURO 2024.
» Bruno Fernandes w sobotę wpisał się na listę strzelców w meczu z Turcją | Fot. Press Focus
Portugalczycy nie mieli większych problemów z pokonaniem reprezentacji Turcji. Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Bernardo Silva, a kilka minut później kuriozalnego samobója wbił sobie Samet Akaydin.

Bruno Fernandes na listę strzelców wpisał się w 56. minucie, wykańczając z bliskiej odległości podanie od Cristiano Ronaldo. Portugalczyk został tym samym trzecim piłkarzem Manchesteru United, który strzelił gola na EURO 2024. Wcześniej dokonali tego Christian Eriksen (Dania) i Scott (McTominay).

Bramki reprezentacji Turcji przez całe spotkanie bronił Altay Bayindir, ale nie będzie on miło wspominał starcia z Portugalczykami. W sobotnie popołudnie na boisku nie pojawił się natomiast Diogo Dalot, który przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

W ostatniej kolejce fazy grupowej reprezentacja Portugalii zmierzy się z Gruzją, a Turcy zagrają z Czechami. Spotkania te odbędą się w środę 26 czerwca o godzinie 21:00.