Oceny pomeczowe: Manchester United - Real Betis 4:1

» 9 marca 2023, 23:33 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United w dobrym stylu wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Real Betis 4:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za czwartkowe spotkanie.
» Marcus Rashford wpisał się na listę strzelców w meczu z Realem Betis już w 6. minucie | Fot. Press Focus
David de Gea
Nigdy nie zagrywał piłki tak skandalicznie jak w tym spotkaniu. Po jednym wybiciu Betis trafił w słupek.
MEN: 4 DevilPage.pl: 4.66

Diogo Dalot
Miał szczęście, że wyszedł w wyjściowym składzie. Kolejna mało komfortowa połowa w jego wykonaniu. Zmieniony w przerwie.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.43

Lisandro Martinez
Znacząca poprawa względem niedzielnego spotkania z Liverpoolem.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.07

Raphael Varane
Najspokojniejszy z linii obrony Manchesteru United. Próbował przesuwać zespół wyżej w pierwszej połowie, gdy Czerwone Diabły były pod presją.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.12

Luke Shaw
Lepszy w ataku niż w defensywie. Zawinił przy bramce Ayoze Pereza. Dobre dośrodkowanie przy golu Bruno Fernandesa.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.57

Casemiro
Swoimi podaniami otwierał defensywę Realu Betis. Nie była to jeszcze najwyższa forma Brazylijczyka, ale było blisko.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.54

Fred
Agresywny początek w wykonaniu Freda, choć często tracił piłkę. W drugiej połowie bardziej efektywny z futbolówką przy nodze.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.65

Antony
Był kandydatem do zejścia w przerwie, ale odkupił winy swoim pięknym golem.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.74

Bruno Fernandes
W pierwszej połowie nieefektywny, ożył po asyście przy bramce Antony’ego. Później sam wpisał się na listę strzelców.
MEN: 7 DevilPage.pl: 8.02

Marcus Rashford
Potężne uderzenie dało Manchesterowi United prowadzenie. Później nie utrzymał tej formy. Rozsądna zmiana w drugiej połowie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.34

Wout Weghorst
Miał mnóstwo okazji, choć kilka razy i tak był na spalonym. Wyglądało, że to znów nie będzie jego wieczór, ale w końcu ma swojego gola na Old Trafford.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.47

Zmiennicy:
Aaron Wan-Bissaka (za Dalota 46’)
Jego proaktywna postawa pozwoliła Manchesterowi United na grę wysoko na połowie przeciwnika. Dobra współpraca z Antonym na prawej stronie. 7

Scott McTominay (za Freda 81’)
To po jego strzale Claudio Bravo odbił piłkę pod nogi Wouta Weghorsta.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.01

Facundo Pellistri (za Antony’ego 81’)
Natychmiastowy wpływ na grę i akcja, która doprowadziła do bramki.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.31

Statystyki: Manchester United - Real Betis 4:1
Ten Hag zadowolony po meczu z Betisem: Ten zespół ma charakter

Komentarze (8)

Czarny82r: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.03.2023 09:21

Według mnie Facundo Pellistri powinien dostawać zdecydowanie więcej minut kosztem Antony'ego. Ilekroć nie pojawi się na murawie daje dobrą zmianę i nie inaczej było wczoraj. Dodam jeszcze po raz kolejny że Dalot za Antonym na prawej stronie to nieporozumienie. Przy takim ustawieniu nasza prawa strona nie istnieje. Jeśli gra Antony to za jego plecami tylko AWB.
» 10 marca 2023, 09:19 #8
jayjay2: nie dostanie więcej minut kosztem Antony'ego, bo Antony to był pomysł EtH i to bardzo kosztowny.
» 10 marca 2023, 09:59 #7
misieq96: Dobry mecz w naszym wykonaniu, takiej reakcji właśnie oczekiwałem od zespołu. Dominacji w meczu i wysokiej wygranej. Wczoraj uważnie obserwowałem grę Wouta. Co jak co, ale waleczności nie można mu odmówić, widać, że się stara. Natomiast trochę szkoda, że nie jest trochę lepszym i bardziej skutecznym napastnikiem. Gdyby tak było to wczoraj mógłby mecz spokojnie zakończyć z hat-trickiem na koncie, bo przed strzeloną bramką miał jeszcze dwie bardzo dobre sytuacje. Ale najważniejsze, że w końcu mu się udało, widać było po nim ile ta bramka dla niego znaczy, jak się z niej cieszył.
Myślę, że u nas przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej karierze. Carabao Cup było jego pierwszym wygranym pucharem w karierze i do tego wczoraj bramka w tak ważnym meczu w Lidze Europy. Swoją pracą zasłużył sobie na tą bramkę.

Pellistri wczoraj bardzo mnie zaskoczył. Wszedł praktycznie na samą końcówkę meczu i od razu pokazał różnicę na boisku. Bardzo dobra końcówka wczoraj w jego wykonaniu i jeżeli się nie mylę, to miał udział przy bramce Wouta ;). Mam nadzieję, że Erik będzie częściej na niego stawiał, bo narobił apetytu na dobre występy.
» 10 marca 2023, 08:31 #6
lele1986: Pelistri bardzo fajnie i to przy dwóch obrońcach im odjechał .
» 10 marca 2023, 09:40 #5
Klimaa: De Gea kolejny raz w tym sezonie pokazuje jak słaby jest w grze nogą. Na pewno takie elementy powodują że Erik musi zastanawiać się nad obsadą bramki w kolejnym sezonie.
» 10 marca 2023, 04:57 #4
Alibaba: Widać bylo ze po przerwie zabronił zagrywać piłkę do Davida. Zupełnie zmieniła się gra.
» 10 marca 2023, 07:04 #3
cyprian: I tak powinno być. Nie chcę poruszać tematu ewentualnego odejścia Hiszpana, bo każdy ma swoje racje... Ale jak ma zostać, to powinniśmy ograniczyć rozgrywanie piłki z bramkarzem do niezbędnego minimum. De Gea gra fatalnie nogami i to już się nie zmieni
» 10 marca 2023, 11:07 #2
Dawidlademann: WW27 zadaniowiec :)
» 10 marca 2023, 00:09 #1