Koncert Anglików w pierwszym meczu MŚ 2022. Rashford z golem, Maguire i Shaw z asystami

» 21 listopada 2022, 16:13 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Anglii w świetnym styl rozpoczęła mundial w Katarze. Synowie Albionu rozbili Iran aż 6:2, a spory udział w okazałej wygranej mieli piłkarze Manchesteru United.
» Marcus Rashford zdobył swojego pierwszego gola w karierze na mistrzostwach świata
Gareth Southgate postawił na dwóch zawodników Czerwonych Diabłów w wyjściowej jedenastce – Luke’a Shawa i Harry’ego Maguire’a.

Kapitan Manchesteru United w 32. minucie był bliski wpisania się na listę strzelców. Maguire dobrze wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, oddał mocny strzał głową, lecz trafił tylko w poprzeczkę.

Trzy minuty później Anglicy objęli prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony boiska posłał Luke Shaw. Na szóstym metrze świetnie znalazł się Jude Bellingham i strzałem głową otworzył wynik meczu. Było to pierwsze trafienie w kadrze dla gracza Borussii Dortmund.

Anglicy przed przerwą jeszcze dwukrotnie cieszyli się z bramek. W 43. minucie piłkarze Garetha Southgate’a mieli rzut rożny. Znów dobrą piłkę w szesnastkę posłał Luke Shaw. Pojedynek powietrzny wygrał Harry Maguire i strącił futbolówkę pod nogi Bukayo Saki. Gracz Arsenalu mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 2:0.

Chwilę później Anglicy przeprowadzili kolejny bramkowy atak. Jude Bellingham podał piłkę na prawe skrzydło do Harry’ego Kane’a, ten znakomicie wstrzelił futbolówkę w pole karne, a tam nogę na siódmym metrze dołożył Raheem Sterling.

Po zmianie stron nadal było widać dużą różnicę klas w poczynaniach obu zespołów. Po względnie spokojnym początku Anglicy znów podkręcili tempo, czego efektem była druga bramka Bukayo Saki. W 65. minucie honorowe trafienie dla Irańczyków uzyskał Mehdi Taremi.

Gareth Southgate przy wysokim prowadzeniu zaczął dokonywać zmian. Na placu gry pojawił się Marcus Rashford, a z powodu urazu głowy boisko opuścił Harry Maguire. Rashford w Katarze zanotował prawdziwe „wejście smoka”. Piłkarz Manchesteru United wpisał się na listę strzelców zaledwie minutę po pojawieniu się na boisku. Anglik dostał dobre podanie od Harry’ego Kane’a, zaciął irańskiego obrońcę, a następnie strzałem z lewej nogi trafił na 5:1.

Nie był to koniec strzelania w wykonaniu Anglików na Stadionie Chalifa. W 90. minucie wynik na 6:1 podwyższył Jack Grealish, który po przytomnym podaniu Calluma Wilsona wpakował piłkę do pustej bramki. W doliczonym czasie gry drugiego gola dla Iranu zdobył z rzutu karnego Mehdi Taremi.

Anglicy następne spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają już w piątek 25 listopada. Rywalem Synów Albionu będą Stany Zjednoczone.