U-23: Leicester City wykorzystało fatalny wieczór Matěja Kovářa

» 18 stycznia 2021, 21:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Leicester City z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Na listę strzelców po stronie United dwukrotnie wpisał się Anthony Elanga.
» Czerwone Diabły wróciły z Leicester bez zdobyczy punktowej
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po 2 zwycięstwach, 2 porażkach i 1 remisie. Ekipa Lisów miała za sobą 3 wygrane i 2 niepowodzenia.

Rywalizacja zaczęła się doskonale dla gospodarzy. Już w 2. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki Matěja Kovářa na gola zamienił Callum Wright.

Niezłą szansę na wyrównanie miał Joe Hugill, który uderzał z bliskiej odległości po dograniu Anthony'ego Elangi. Wysunięty napastnik Czerwonych Diabłów trafił jednak w boczną siatkę.

Kovář nie popisał się w 13. minucie przepuszczając do siatki strzał oddany przez Thanawata Suengchitthawona.

Podopieczni Neila Wooda nie zamierzali jednak składać broni i błyskawicznie odrobili jednego gola za sprawą Anthony'ego Elangi.

Goście doprowadzili do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Do siatki Lisów ponownie trafił Elanga, a asysta powędrowała na konto Harveya Neville'a.

Druga część gry rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Wznowienie gry przez bramkarza Leicester City zakończyło się niepotrzebnym wyjściem z bramki Matěja Kovářa i golem Jacoba Wakelinga.

Gospodarze dołożyli czwartego gola w 71. minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Thanawat Suengchitthawon. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Rezerwy United będą miały okazję do rehabilitacji 30 stycznia. Wówczas Czerwone Diabły czeka wyjazd do Liverpoolu.

Premier League 2
The Leicester City Training Ground, Leicester

Leicester City - Manchester United 4:2 (2:2)
Bramki: Callum Wright 2', Thanawat Suengchitthawon 13', 71', Jacob Wakeling 47' | Anthony Elanga 15', 45'+1'

Leicester City: Stolarczyk - Daley-Campbell, Johnson, O'Connor, Flynn - Hulme, Leshabela - Wakeling (Arlott-John 84'), Wright, Suenchitthawon - Reghba (McAteer 46')

Manchester United: Kovář - Neville, Mengi, Fish, Devine - Galbraith, Levitt, Mejbri - Elanga (Helm 53'), Shoretire, Hugill (McCann 72')