5 ciekawostek po meczu RB Lipsk - Manchester United 3:2

» 9 grudnia 2020, 09:48 - Autor: matheo - źródło: OptaJoe, twitter.com
Manchester United przegrał z RB Lipsk (2:3) i odpadł z rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Kilka ciekawostek na temat wtorkowego meczu przygotowali statystycy firmy Opta.
» Bruno Fernandes pewnie wykonał rzut karny w meczu z RB Lipsk
1:49 – Wynik wtorkowego spotkania otworzył Angeliño. Hiszpan trafił do siatki w 1 minucie i 49 sekundzie. Czerwone Diabły szybszą bramkę w Lidze Mistrzów straciły ostatnio w październiku 2012 roku. Wówczas bramkę w 1 minucie i 27 sekundzie zdobył Alan ze Sportingu Braga.

13 – RB Lipsk w meczu z Manchesterem United prowadził 2:0 już po 13 minutach. Czerwone Diabły w Lidze Mistrzów szybciej straciły dwa gole tylko w spotkaniu z Juventusem w kwietniu 1999 roku. Wówczas Stara Dama prowadziła 2:0 po 11 minutach.

3 – Manchester United po raz pierwszy od kwietnia 2003 roku (dwumecz z Realem Madryt) stracił po przynajmniej 3 bramki w dwóch meczach Ligi Mistrzów z rzędu.

13 – Bruno Fernandes od czasu swojego debiutu w Manchesterze United w lutym tego roku strzelił 13 rzutów karnych. W 5 czołowych ligach Europy nikt nie ma więcej, a takim samym dorobkiem w tym czasie może pochwalić się jedynie Cristiano Ronaldo.

6 – Ole Gunnar Solskjaer przegrał 6 z 10 meczów Ligi Mistrzów w roli menadżera (4 zwycięstwa). Żaden z menadżerów angielskich klubów, nie został pokonany tyle razy w pierwszych 10 meczach.