U-23: Kosztowne defensywne błędy Manchesteru United

» 25 września 2020, 22:27 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Liverpoolem w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 5:3. Na listę strzelców po stronie United wpisali się na Anthony Elanga i Hannibal Mejbri.
» Manchester United przegrał oba dotychczasowe mecze nowego sezonu Premier League 2
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po przegranym spotkaniu z Leicester City. Ekipa The Reds w poprzedniej kolejce uległa Derby County.

Pierwsza niezła szansa padła łupem gości z Liverpoolu. Liam Millar przedarł się w pole karne United i wycofał piłkę do Jake'a Caina. 19-latek chciał posłać piłkę do siatki wewnętrzną częścią stopy, lecz jego strzał okazał sie niecelny.

Przyjezdni dopięli swego chwilę później, kiedy piłkę na własnej połowie stracił Charlie McCann. Liverpool przeprowadził szybki kontratak skutecznie wykończony przez Leightona Clarksona.

Podopieczni Neila Wooda nie wyciągnęli wniosków z utraty pierwszej bramki i w 22. minucie strata futbolówki przez Hannibala Mejbriego przyniosła gola zdobytego przez Bena Woodburna.

Jeszcze w pierwszej połowie Jack Bearne z bliska wpakował piłkę do bramki praktycznie pozbawiając United nadziei na zdobycz punktową.

Czerwone Diabły zdołały jednak trafić do bramki Liverpoolu jeszcze przed zmianą stron. Na listę strzelców wpisał się Anthony Elanga, który wykorzystał dośrodkowanie Hannibala Mejbriego.

Po okresie lepszej gry Manchester United musiał przyjąć kolejny cios w postaci bramki zdobytej po dośrodkowaniu z lewego skrzydła przez Bearne'a.

Pięć minut po wznowieniu gry Ondrej Mastny zagrał piłkę wprost pod nogi Luisa Longstaffa, który zdobył piątą bramkę dla The Reds w tym spotkaniu.

Po godzinie gry przepychanka pomiędzy piłkarzami obu drużyn w środku boiska doprowadziła do wyrzucenia z boiska Leightona Clarksona oraz Sholi Shoretire'a.

Rozmiary porażki na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zmniejszył jeszcze Hannibal Mejbri. Ostatnim akcentem tej rywalizacji był gol Charliego McCanna z 88. minuty.

Na kolejne trafienia zawodnikom Neila Wooda zabrakło już czasu i musieli pogodzić się z drugą porażką w tym sezonie ligowym. Kolejnym rywalem United w Premier League 2 będzie Blackburn Rovers.

Premier League 2
Leigh Sports Village, Leigh

Manchester United - Liverpool 3:5 (1:4)
Bramki: Anthony Elanga 36', Hannibal Mejbri 80', Charlie McCann 88' | Leighton Clarkson 11', Ben Woodburn 22', Jack Bearne 30', 45'+1', Luis Longstaff 50'

Manchester United: Mastny - Bejger (Ercolani 46'), Fish, Bernard, Šviderský - McCann, Wellens - Elanga, Mejbri, Shoretire - Helm (Hugill 23')

Liverpool: Winterbottom - Bradley (Beck 89'), Larouci, Clayton, Savage - Clarkson, Bearne (Dixon-Bonner 72'), Woodburn - Longstaff (O'Rourke 81'), Cain, Millar