Hiszpan odrzucił propozycję podpisania kontraktu z Barceloną i zamiast tego ma trafić do Akademii Czerwonych Diabłów. Manchester United będzie musiał zapłacić Katalończykom jedynie niewielki ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika.
– Nigdy nie jest łatwo opuszczać zespół, który dał ci wszystko. FC Barcelona była moim drugim domem, moją drugą rodziną. To tutaj rozwinąłem się jako piłkarz i jako osoba. Dziś nadchodzi czas pożegnań. Chciałbym natomiast wyrazić moją wdzięczność wszystkim osobom, które pomogły mi od czasu, gdy zacząłem grać w zespołach dziecięcych w 2011 roku – stwierdził Jurado.
Marc Jurado nie jest jedynym młodym zawodnikiem, który zasili szeregi Akademii Manchesteru United. Do klubu ma trafić także Joe Hugill, 16-letni napastnik z Sunderlandu.
Manchester United w ubiegłym tygodniu ogłosił
listę zawodników, którzy tego lata opuszczą szeregi klubu z Old Trafford.