U-23: Czerwone Diabły wróciły na zwycięską ścieżkę

» 11 stycznia 2020, 09:58 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Newcastle United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Na listę strzelców po stronie Czerwonych Diabłów wpisali się Jude Swailes oraz James Garner.
» Czerwone Diabły odprawiły z kwitkiem ekipę Newcastle United
Warto dodać, że zgodnie z zapowiedzą Ole Gunnara Solskjaera, udział w tym meczu wzięli wracający do gry po dłuższych nieobecnościach Eric Bailly oraz Timothy Fosu-Mensah.

Podopieczni Neila Wooda przystąpili do tej konfrontacji po przegranym starciu z West Hamem na szczycie grupy 2 młodzieżowej angielskiej ekstraklasy. Sroki miały za sobą jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Na pierwszego gola w tej rywalizacji trzeba było czekać dokładnie kwadrans. Rozgrywający niezwykle udany sezon Ethan Laird dośrodkował piłkę w pole karne, futbolówka odbiła się od obrońcy i spadła pod nogi Timothy'ego Fosu-Mensaha. Strzał Holendra został zablokowany, a po dobitce Tedena Mengiego doszło do rykoszetu, przy którym bezradny był bramkarz Newcastle, Jake Turner.

Zaledwie osiem minut później Hannibal Mejbri świetnie odzyskał piłkę na połowie rywali i wyłożył ją do Jamesa Garnera. Młodzieżowy reprezentant Anglii wpisał się na listę strzelców doskonałym uderzeniem, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka.

Goście zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Eliasa Sørensena z 89. minuty. Manchester United ponownie ma tylko jeden punkt straty do prowadzącego w tabeli West Hamu, choć Młoty rozegrały o jedno spotkanie mniej.

Czerwone Diabły wrócą do rywalizacji ligowej 31 stycznia. Wówczas ich rywalem będzie ekipa Norwich City. Obie bramki z rywalizacji z Newcastle można zobaczyć tutaj.